Witamy Cię na blogu Fakturowni! Sprawdź polecane artykuły lub znajdź temat, który Cię interesuje.
Magda, 2020-04-14
Pandemia koronawirusa zatrzęsła życiem Polaków. Wpłynęła na zmianę sposobów komunikacji, systemu pracy oraz… przyzwyczajeń zakupowych.
Kiedy w połowie marca rząd wprowadził pierwsze restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa, Polacy masowo ruszyli do sklepów. Z półek w ekspresowym tempie znikały produkty sypkie, takie jak mąka czy ryż, towary długim terminem przydatności do spożycia, papier toaletowy i mydło. Choć w ciągu kolejnych tygodni zakupowe szaleństwo nieco przygasło, nowe realia zmieniły nawyki zakupowe konsumentów.
Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie produktów do domu. Możliwość zrobienia zakupów online eliminuje konieczność wyjścia z domu, zmniejszając tym samym ryzyko zakażenia. Dla osób przebywających na kwarantannie, tych z obniżoną odpornością czy samotnie wychowujących dzieci często jest to jedyna szansa na zakup niezbędnych produktów spożywczych.
Ogromne zainteresowanie zakupami online zaskoczyło samych detalistów. Na dostawę z dużych sieci handlowych takich jak Piotr i Paweł, Leclerc, Carrefour, Auchan czy Frisco czeka się obecnie co najmniej 10 dni, a nierzadko nawet 2-3 tygodnie. Choć giganci nie narzekają na brak klientów, długie terminy oczekiwania skutecznie zniechęcają do zakupów. Taką tendencję dostrzegły (i potraktowały jako szansę na rozwój!) małe sklepy spożywcze. Wychodząc naprzeciw potrzebom kupujących, wiele z nich zaczęło oferować sprzedaż przez Internet i telefon. To, co często wyróżnia ich oferty, to zdecydowanie krótsze terminy oczekiwania. Taką drogą podążyły także platformy typu Glovo, które oferują klientom nie tylko dowóz posiłków z restauracji, ale również szybkie dostarczenie zakupów z lojalnego „spożywczaka”.
No właśnie… Takie pytanie zadaliśmy sobie sami i stało się dla nas inspiracją do stworzenia strony Zamów ze sklepu.
Zamów ze sklepu to strona internetowa, zawierająca informacje o sklepach, które oferują produkty spożywcze z dostawą do domu. Znajdziesz w nim dane placówek z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Lublina, Białegostoku, Gliwic, Grodziska Mazowieckiego, Łodzi, Krakowa i Katowic. Chcieliśmy zebrać w jednym miejscu sklepy, które oferują dowóz do klienta, a tym samym uprościć zrobienie zakupów spożywczych nowym (bo internetowym) dla co poniektórych sposobem. Co ważne, przy każdej placówce znajduje się informacje na temat czasu oczekiwania na dostawę. W przypadku punktów oznaczonych kolorem zielonym jest to maksimum 3 dni, dla punktów oznaczonych na niebiesko — tydzień, a dla pomarańczowych — dłużej niż tydzień. Dzięki takiej funkcjonalności z powodzeniem znajdziesz sklep, który dostarczy zakupy szybko. A to, w dzisiejszych czasach jeden z kluczowych kryteriów wyboru.
Korzystanie z serwisu jest proste. Aby zamówić zakupy z dostawą do domu wejdź na stronę www.zamowzesklepu.pl, na liście miejscowości odszukaj tę, w której mieszkasz (lub w której znajduje się adres dostawy), spośród dostępnych placówek wybierz tę, w której chcesz zrobić zakupy, wejdź na stronę wybranego sklepu, zrób zakupy i sfinalizuj transakcję bezpośrednio z placówką.
Strona Zamów ze sklepu jest nie tylko ułatwieniem dla klientów, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na kilkutygodniowe oczekiwanie na dostawę produktów spożywczych. Chcieliśmy, aby narzędzie pomagało także detalistom i przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom, którzy chcą dotrzeć do potencjalnych klientów. Jeśli prowadzisz sklep lub chcesz wesprzeć lokalny sklepik, skorzystaj z funkcji Dodaj sklep. Aby dodać placówkę, należy wypełnić krótki formularz, podając jej nazwę, adres strony www, zakres dostaw oraz kilka słów opisu. Po wysłaniu zgłoszenia poczekaj na akceptację sklepu i dodanie go do listy i ciesz się prostymi zakupami online bez wielu godzin poszukiwań.
Fakturownia - porady
10 pomysłów co można wrzucić w koszty
Przedsiębiorca w cyklu życia firmy ponosi wiele wydatków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, ewidencjonując je w koszty i obniżając tym samym podstawę opodatkowania, czyli swój dochód.
Justyna Zaporowska
fakturownia - komunikaty
Podsumowanie nowości sierpień 2024
Co nowego w sierpniu? To był miesiąc pełen pracy! Wprowadziliśmy szereg ulepszeń, które usprawnią Twój biznes.
Ewelina Helbrecht
Fakturownia - aktualności
Nowości i optymalizacje: wrzesień 2024
We wrześniu pracowaliśmy intensywnie nad optymalizacjami systemu. Mamy też kilka nowości, które z pewnością ucieszą naszych Użytkowników. Oto najważniejsze z nich!
Paulina Grzęda
MŚP w czasach AI, czyli jak się wybić na tle konkurencji?
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zapisali się na nasz webinar "MŚP w czasach AI, czyli jak się wybić na tle konkurencji?". Niestety, z przyczyn technicznych webinar nie odbył się na żywo.
KSeF bez tajemnic: Co się zmienia po ogłoszeniu wyniku audytu technicznego?
“Od trzęsienia ziemi do trzęsienia ziemi”, czyli o zmianach we wdrażaniu KSeF po wyniku audytu technicznego szczegółowo omówiła Magdalena Malicka, Analityczka Biznesowa i specjalistka ds. KSeF w Fakturowni.
Podsumowanie nowości lipiec 2024
Lipiec przyniósł wiele nowości - możliwość połączenia Fakturowni z kontem bankowym, funkcję OCR czy włączenie nowego sposobu płatności online i wiele więcej! Zapraszamy na przegląd lipcowego podsumowania.
Podsumowanie nowości czerwiec 2024
Czerwiec przyniósł sporo istotnych nowości w naszym systemie, które z pewnością usprawnią Twoją codzienną pracę. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem, czy długoletnim klientem, znajdziesz tu coś, co pomoże Ci jeszcze lepiej wykorzystać możliwości naszego systemu. Zapraszamy do lektury i odkrywania nowości, które wprowadziliśmy w czerwcu!
Testuj wszystkie funkcje przez 30 dni bez opłat
Jak zmienić biuro rachunkowe?
Prowadzenie firmy jest nierozerwalnie związane z prowadzeniem księgowości. Chociaż dla wielu osób prawo podatkowe i stosy faktur czy umów stanowią największy koszmar w byciu przedsiębiorcą, nie taki diabeł straszny jak go malują!
Sandra Wiśniewska
Phishing - jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dać się oszustom?
W erze cyfrowej, gdzie większość naszych aktywności przeniosła się do Internetu, zjawisko phishingu staje się coraz bardziej powszechne i wyrafinowane.
Narzędzia, które usprawnią Twoją codzienną pracę w firmie
Prowadzenie przedsiębiorstwa to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale również ciągły rozwój i dostosowywanie funkcjonowania firmy do nieustannie zmieniających się standardów rynku.
Prowadzenie firmy
Dokument nieksięgowy: co to jest i jakie są rodzaje dokumentów nieksięgowych?
Dokumenty nieksięgowe to pojęcie, które rzadko jest używane w języku rachunkowości, choć tego rodzaju dokumenty bardzo często funkcjonują w praktyce. To nic innego jak swoiste oferty cenowe składane klientom. W systemie Fakturownia możesz bez trudu wygenerować własny dokument nieksięgowy, a następnie przesłać go do kontrahenta lub na jego podstawie wystawić fakturę VAT.
Więcej o dokumentach nieksięgowych oraz ich tworzeniu przeczytasz w poniższym artykule.
Sandra Wiśniewska, Ewelina Helbrecht
JDG: Wszystko, co musisz wiedzieć o prowadzeniu własnej firmy
Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, z pewnością zadajesz sobie pytanie jakie są koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
Składka zdrowotna. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2025?
W przyszłym roku przedsiębiorcy mogą spodziewać się zmian w zasadach obliczania składki zdrowotnej. Chociaż zmiany prognozowane są dopiero na rok 2025, już teraz możemy dowiedzieć się czego należy się spodziewać po nadchodzącym roku. Wielu deklaruje, że nowelizacja przepisów to spora korzyść dla przedsiębiorców.