Bezpieczne fakturowanie

  
Komunikat z 05 sierpnia 2019 - Ostrzegamy przed fałszywymi mailami

Na Twoją skrzynkę mailową mogła trafić fałszywa wiadomość z informacją o aktualizacji konta w Fakturowni. Link, który znajduje się w treści wiadomości prowadzi na stronę niepowiazaną z Fakturownią, ale o bardzo podobnym adresie - https://fakturo-wnia.ML. Na stronie znajduje się ekran logowania, gdzie można podać swoje dane. Niestety ich wprowadzenie kończy się błędem logowania i może prowadzić do przejęcia danych przez cyberprzestępców. Jeśli wprowadziłeś swoje prawdziwe dane do logowania do Fakturowni na fałszywej stronie prosimy o jak najszybszą zmianę hasła.

Dowiedz się więcej ...
img
Jak możesz upewnić się, że bezpiecznie logujesz się do Fakturowni?

Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania - szczególnie te o alertach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że przestępcy potrafią podrabiać strony w internecie, aby wyglądały tak jak te, które dobrze znasz. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami poprzez info@fakturownia.pl.

Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników - mogą one zainfekować Twoje urządzenia wirusem. 

Nie otwieraj linków do logowania z wiadomości mailowych - mogą być próbą wyłudzenia danych. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości.

Zapoznaj się z możliwościami zabezpieczenia logowania, które oferuje Fakturownia:
Dwustopniowa weryfikacja logowania
Dostęp do konta tylko z określonych adresów IP

Nie korzystaj z wyszukiwarek internetowych, aby przejść do strony logowania (Google, Yahoo, Bing i inne). Znalezione wyniki wyszukiwania mogą odsyłać do fałszywych stron. Zamiast tego, wejdź na stronę: https://fakturownia.pl i kliknij „Zaloguj się” lub wpisz ręcznie adres strony logowania https://app.fakturownia.pl/login.


 

Upewnij się, że znalazłeś się na właściwej stronie:

 • sprawdź, czy w polu adresu strony, w przeglądarce wyświetla się: https://app.fakturownia.pl/login lub https://_PREFIKS_TWOJEGO_KONTA_.fakturownia.pl/login

 • upewnij się, że adres zaczyna się od https://

 • sprawdź, czy w oknie przeglądarki przed adresem strony pojawił się znak kłódki – to oznacza, że połączenie jest szyfrowane, czyli wszystkie dane wymieniane między Twoją przeglądarką a serwerami Fakturownia.pl są zaszyfrowane 

 • nigdy nie ignoruj ostrzeżeń przeglądarki o błędnym certyfikacie bezpieczeństwa

 • sprawdź prawidłowość certyfikatu bezpieczeństwa - certyfikat powinien być wystawiony dla fakturownia.pl; aby to zrobić:

 • 1. Na stronie https://app.fakturownia.pl/login kliknij w kłódkę, która znajduje się po lewej stronie adresu

  2. Na rozwiniętym menu wejdź w Certyfikat (Ważny) 

  3. Upewnij się, że Certyfikat wystawiony jest dla fakturownia.pl

Bezpieczeństwo korzystania z serwisu fakturownia.pl jest dla nas niezwykle istotne. Nowoczesne zaplecze technologiczne, śledzenie najnowszych standardów z obszaru bezpieczeństwa oraz spełnianie wszelkich wymogów narzuconych przez instytucje działające na terenie Polski - wszystkie te elementy są gwarantem bezpiecznego korzystania z narzędzia.

Tym samym zapewniamy, że korzystając z aplikacji fakturownia.pl zamieszczane w niej dane są dostępne jedynie Państwu. Pracownicy serwisu fakturownia.pl nie mają wglądu w wystawiane dokumenty, a wszelkie informacje dotyczące klientów, produktów i innych danych zamieszczonych w serwisie nie są w żaden sposób rozpowszechniane.


Logowanie do systemu - na stronie fakturownia.pl znajduje się odpowiednia strefa klienta, z pozycji której powinno odbywać się logowanie do serwisu. Login i hasło są nadawane podczas pierwszej rejestracji w systemie. Jeśli do rejestracji użyłaś/eś konta na Facebooku/Google, wtedy w Fakturowni obowiązują te loginy i hasła, które zostały nadane w tychże serwisach.

Kopie zapasowe - wszystkie dane dotyczące klientów, produktów i wystawionych dokumentów księgowych codziennie są zapisywane (tzw. backup danych), dlatego dajemy Ci gwarancję, że ich nie stracisz.

Szyfrowanie danych - transmisja danych pomiędzy fakturownia.pl a komputerami klientów jest zabezpieczona certyfikatem SSL, analogiczne rozwiązania stosowane są bankowości elektronicznej.

Co możesz zrobić, aby korzystanie z Fakturowni było bezpieczne:

 
 • podczas rejestracji wprowadź mocne hasło zawierające cyfry, znaki specjalne oraz małe i duże znaki literowe; pamiętaj, że dane te powinny być tajne - nie zapisuj ich nigdzie i nie ujawniaj
 • loguj się zawsze ze strony https://fakturownia.pl - sprawdź, czy adres na stronie logowania zaczyna się od przedrostka https, oznaczającego protokół odpowiadający za bezpieczeństwo połączenia
 • podczas logowania korzystaj tylko z zaufanych komputerów i urządzeń mobilnych
 • regularnie zmieniaj swoje hasło z pozycji Profilu użytkownika
 • po zakończeniu pracy pamiętaj, by do wylogowania się użyć przycisku Wyloguj
Komunikat z 10 czerwca 2020 - Podejrzany link do Dropbox w wiadomościach e-mail

Zauważyliśmy podejrzane działania na kilku kontach w systemie. Na wspomnianych kontach podejrzewamy niepowołany dostęp oraz zmianę treści wiadomości wysyłanej z systemu (dodanie linku do pliku z systemu Dropbox, który może zawierać potencjalnie niebezpieczne treści). Aktywności, które również wystąpiły na wspomnianych kontach to rozesłanie wiadomości zawierającej link na adresy e-mail klientów dodanych do systemu.
Działania, które podjęliśmy, to zablokowanie możliwości wysyłania kolejnych wiadomości, zawierających zainfekowany link oraz aktywowanie wymuszenia zresetowania hasła na kontach, na których wystąpiły wspomniane aktywności.
Powiadomiliśmy właścicieli kont na których wystąpiły wspomniane aktywności oraz obsługę systemu Dropbox w celu zablokowania podejrzanego linku. Cały czas monitorujemy system w celu zablokowania podejrzanych działań.
Jeśli chcesz sprawdzić, czy na Twoim koncie w fakturowni nie wystąpiły podejrzane działania przejdź do podstrony Ustawienia > Aktywności.
Jeżeli otrzymałaś/otrzymałeś wiadomość z systemu Fakturownia wysłany przez twojego klienta a wiadomość zawierała podejrzany link prowadzący do Dropbox - prosimy nie klikać w link oraz skontaktować się z nami w celu szybkiego zablokowania podejrzanych działań.

Komunikat z 5 sierpnia 2019 - Ostrzegamy przed fałszywymi mailami

Na Twoją skrzynkę mailową mogła trafić fałszywa wiadomość z informacją o aktualizacji konta w Fakturowni. Link, który znajduje się w treści wiadomości prowadzi na stronę niepowiazaną z Fakturownią, ale o bardzo podobnym adresie - https://fakturo-wnia.ML. Na stronie znajduje się ekran logowania, gdzie można podać swoje dane. Niestety ich wprowadzenie kończy się błędem logowania i może prowadzić do przejęcia danych przez cyberprzestępców. Jeśli wprowadziłeś swoje prawdziwe dane do logowania do Fakturowni na fałszywej stronie prosimy o jak najszybszą zmianę hasła.

Dowiedz się więcej ...
Komunikat z 16 lipca 2019

Dziś rano kilka osób poinformowało nas, że w ich skrzynkach mailowych znalazły się wiadomości z informacją o aktualizacji konta w Fakturowni. Wśród tych osób znalazło się również kilku naszych Klientów. Link, który znajdował się w treści wiadomości prowadził na stronę niepowiazaną z Fakturownią, ale o bardzo podobnym adresie - www.fakturownia.ML. Znajdował się na niej ekran do logowania, gdzie można podać swoje dane. Niestety ich wprowadzenie zawsze kończyło się błędem logowania i mogło prowadzić do przejęcia danych przez cyberprzestępców.
Jeśli wprowadzili Państwo swoje prawdziwe dane do logowania do Fakturowni na fałszywej stronie prosimy o jak najszybszą zmianę hasła.

Dowiedz się więcej ...
Jeżeli zauważyłaś/eś jakiekolwiek zagrożenie bezpieczeństwa (otrzymałaś/eś fakturę wygenerowaną przez użytkownika Fakturowni, której się nie spodziewałaś/eś; otrzymałaś/eś dziwnego maila z prośbą o zalogowanie do konta lub podanie danych logowania; próbując zalogować się do konta w systemie zauważyłaś/eś brak protokołu SSL lub coś, co sugeruje, że strona logowania mogła zostać skopiowana w celu wyłudzenia danych itp.), poinformuj nas o tym!