KSeF
Kary za nieprzestrzeganie KSeF – Co musisz wiedzieć?
Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) w Polsce stanowi istotny krok w kierunku cyfryzacji procesów finansowych.
Fakturownia
Jak KSeF wpłynie na pracę biur rachunkowych?
Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) znacznie wpłynie na działalność biur rachunkowych w Polsce, przynosząc zarówno wyzwania, jak i korzyści.
Konsultacje społeczne na temat Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)
18 lipca 2024 roku odbyły się „prekonsultacje” dotyczące zmian w KSeF. Prekonsultacje, bo właściwe konsultacje zaplanowano na wrzesień.
Jak działa samofakturowanie w KSeF?
W dobie cyfryzacji i automatyzacji, coraz więcej przedsiębiorców korzysta z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają codzienne prowadzenie biznesu.
Jakie dokumenty podlegają wystawieniu w KSeF?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o podatku VAT, od 1 lipca 2024 r. na podatników VAT czynnych miał spaść obowiązek wystawiania faktur za pomocą KSeF.
Krzysztof Król, Magdalena Malicka
Identyfikator KSeF na przelewie płatności i identyfikator zbiorczy
Wejście w życie KSeF będzie miało swoje odzwierciedlenie nie tylko w kwestii technicznego wystawiania faktur, lecz również wielu innych aspektów działalności gospodarczej. Jedna ze zmian dotknie bowiem także przelewów.
Krzysztof Król
Zmiany w harmonogramie! KSeF obowiązkowy od 2026 roku
W piątek 26 kwietnia 2024 roku odbył się briefing prasowy z udziałem MF Andrzejem Domańskim i szefem KAS Marcinem Łobodą. Jakie zmiany ogłosili w temacie KSeF? Przeczytaj poniższy artykuł!
Kod QR na wizualizacji e-faktury (KSeF)
W związku z wprowadzeniem KSeF na podatników spada obowiązek oznaczania wizualizacji faktur przekazywanych w formie wydruku lub pliku *.pdf, kodami QR.
Krzysztof Król, Alicja Nikodem
Konsultacje dotyczące KSeF – najważniejsze ustalenia
1 marca 2024 r. zakończyły się konsultacje Ministerstwa Finansów (MF) z przedsiębiorcami, dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Trwały one od 16 lutego i objęły aż 9 zakresów tematycznych.