Blog Fakturowni

Witamy Cię na blogu Fakturowni! Sprawdź polecane artykuły lub znajdź temat, który Cię interesuje.

Podsumowanie nowości w systemie maj 2022
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie nowości w systemie - maj 2022

Ewelina Helbrecht, Ewelina Rychlik

Ewelina Helbrecht, Ewelina Rychlik, 2022-06-10

Kolejny miesiąc za pasem, a my wchodzimy wielkim krokiem w czerwcowy letni klimat. Przed nami sezon urlopowy, ale nie zwalniamy tempa. Czas na przegląd nowości w Fakturowni. Zapraszamy!

API Fakturowni

Nieustannie doskonalimy API Fakturowni. Wystawiając faktury korygujące po ID przez API, za pomocą zmiennej corrected_content_before uzyskamy na fakturze w sekcji informacyjnej treść korygowaną, natomiast za pomocą zmiennej corrected_content_after treść prawidłową.

Dodatkowo ze zmienną exempt_tax_kind wywołasz dodanie pola z podstawą zwolnienia z podatku VAT.

W maju na blogu Fakturowni pojawił się artykuł: Faktura bez VAT – czym się charakteryzuje?

Kody EAN

W programie magazynowym pojawiła się możliwość aktualizacji produktów po kluczu kodu EAN. Więcej o kodach dowiesz się z naszej Bazy Wiedzy Kody kreskowe (EAN) dla produktów.

PKWiU - sprzedaż online

Na fakturze sprzedaży online możliwe jest wprowadzenie kodu PKWiU (Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług). Jak dodać pole rabat lub PKWiU na fakturze - szczegóły TUTAJ.

PKWiU pozycja na fakturze - sprzedaż online

W maju na blogu Fakturowni pojawił się artykuł: Zatrudnienie pracownika od A do Z – umowa o pracę. Formalności, obowiązki, pracodawcy, dotacje z Urzędu Pracy na zatrudnienie

Import Allegro CSV

Dla wszystkich użytkowników Fakturowni, którzy sprzedają swoje produkty i usługi w serwisie Allegro, wprowadziliśmy możliwość integracji sprzedaży z kontem w Fakturowni. Dzięki temu Sprzedawcy zyskują możliwość wygenerowania danych wszystkich operacji zrealizowanych na Allegro w formacie CSV, który łatwo można zaimportować do Fakturowni i szybko wystawić faktury klientom. 

Manager Allegro umożliwia pobranie danych z operacji zrealizowanych na Allegro. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić, aby otrzymać je w postaci pliku CSV. 

Jak wykonać import danych Allegro CSV w Fakturowni?

Przejdź do menu Ustawienia > Aplikacje / Dodatki, wybierz Import Allegro CSV, kliknij Uruchom > Załaduj plik CSV pobrany z Twojego konta Allegro, kliknij Importuj.

Import Allegro CSV

Po zakończeniu importu faktury utworzą się na Twoim koncie. Pamiętaj, że jeśli na koncie w Fakturowni masz kilka firm lub działów, a sprzedaż z Allegro chcesz przyporządkować jednemu z nich, daną firmę czy dział musisz ustawić najpierw jako dział główny. 

Dokładną instrukcję krok po kroku znajdziesz pod tym linkiem - Integracja sprzedaży w Allegro - csv.

Sprawdź także: Faktura online – jak wystawić ją za darmo?

Przelewy 24

Zrobiliśmy aktualizację importów płatności wykonywanych przez platformę Przelewy24. 

Odsetki ustawowe 

Rada Polityki Pieniężnej od 07.10.2021 r. co miesiąc serwuje nam nowe podwyżki stóp procentowych, a tym samym zmienia się oprocentowanie odsetek za zwłokę, które na bieżąco jest przez nas aktualizowane w systemie.
Jak wysłać notę odsetkową i gdzie wygenerować ją w Fakturowni? Sprawdź!  

8 czerwca zaliczyliśmy kolejny 0,75 pkt wzrost procentowy, co powoduje, że wysokość odsetek ustawowych wynikających z Kodeksu cywilnego wynosi odpowiednio:

9,5% – odsetki od sumy pieniężnej,

11,5% – odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego,

Wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych do 30 czerwca 2022 r. nie ulega zmianie. Odsetki te są ustalane zgodnie ze stanem stopy referencyjnej z 1 stycznia 2022 r., która wynosiła 1,75%. Dlatego też wciąż obowiązuje:

9,75% (tj. 1,75% + 8 punktów procentowych) w stosunku rocznym - w przypadku transakcji handlowych, w których dłużnikiem jest podmiot publiczny będący podmiotem leczniczym;

11,75% (tj. 1,75% + 10 punktów procentowych) w stosunku rocznym - w przypadku transakcji handlowych, w których dłużnikiem nie jest podmiot publiczny będący podmiotem leczniczym.

Podcast Fakturownia – Sposób na firmę

W maju gościem Eweliny Rychlik – prowadzącej serię podcastów Sposób na Firmę – była Agnieszka Pietraszek, założycielka Biznesu w CUDownym stylu. Koniecznie posłuchaj, jak kroczyła zawodową ścieżką kariery, która doprowadziła ją do pełnego pasji CUDbiznesu. Zachęcamy również do pobrania prezentu dla słuchaczy w postaci Bezpłatnego Pleneru Rozwoju Biznesu.

Podcast Fakturownia Sposób na firmę

Blog – sprawdź nowe artykuły

Specjalnie dla Was każdego miesiąca tworzymy rzeczowe treści, które niosą ogrom praktycznej wiedzy. Zobacz jakie tematy przygotowaliśmy dla naszych czytelników w maju!

Wypróbuj Fakturownię za darmo

Testuj wszystkie funkcje przez 30 dni bez opłat

Zarejestruj się!