Komunikaty


Podsumowanie marca 2023
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie marca 2023

Ewelina Helbrecht

Ewelina Helbrecht, 2023-04-12

Jak każdego miesiąca tak i w marcu zespół Fakturownia.pl przygotował dla Was garść nowości i ulepszeń. Zapraszamy na przegląd!

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Wstawianie logo po stronie Wydatków

Wiemy, jak ważne jest dbanie o wizerunek firmy w każdym aspekcie. Dlatego od marca możliwe jest wstawianie logo po stronie wydatków w następujących dokumentach:

Logo na tych trzech dokumentach pojawia się tak samo, jak na zwykłych fakturach, czyli według ustawień konta i działu.

logo na wydatkach

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat logo, koniecznie obejrzyj nasz tutorial w serwisie YouTube, a jeżeli wolisz czytać, to zapraszamy do naszej Bazie Wiedzy.

ID konta widoczny dla Użytkowników

Zdarzały Ci się kiedyś problemy z identyfikacją konta np. w trakcie kontaktu z helpdeskiem Fakturowni? Teraz szybko i łatwo możesz to zrobić dzięki ID konta, które widoczne jest po zalogowaniu w Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto > ID konta znajduje się w prawym górnym rogu. Dzięki temu kontaktując się z naszym helpdeskiem, oszczędzisz swój czas, a Twoje sprawy zostaną rozwiązane jeszcze sprawniej.

Id konta widoczny dla użytkowników

API Fakturowni

W marcu wgrana została poprawka, dzięki której faktury wystawiane przez API bez podanego parametru calculating_strategy będą zapisywane do bazy z uzupełnioną strategią liczenia, jaka jest aktualnie wybrana w ustawieniach konta. Więcej o API Fakturowni dowiesz się tutaj.

Sprawdź także: Metody przeliczania kwot na fakturach VAT

Podział strony w dokumencie Oferta cenowa

Dokument Oferta cenowa jest bardzo przydatnym narzędziem do przedstawienia kompleksowej oferty Twoim klientom. Od marca dzięki wprowadzonemu ulepszeniu, Oferta cenowa jest jeszcze bardziej przejrzysta. W trakcie dodawania nowych pozycji możesz dodać również podział strony i/lub linię tekstową:

podział strony w ofercie cenowej

Dzięki temu rozwiązaniu w momencie, gdy włączysz checkbox Pokaż z podsumowaniem:

pokaż z podsumowaniem oferta cenowa

w znajdującym się na końcu dokumentu podsumowaniu oferty widoczne będą wszystkie utworzone w edycji podziały, co sprawia, że dokument jest bardziej czytelny i estetyczny, zwłaszcza jeżeli znajduje się na nim wiele pozycji z różnych kategorii. Dodatkowo poprawiony został wygląd dokumentu z poziomu wydruku.

Sprawdź także: Oferta cenowa - co to jest i jak przygotować atrakcyjną dla klienta ofertę cenową?

oferta cenowa podsumowanie oferty

Rabat na fakturze wydatkowej tworzonej z Zamówienia

Jeśli wprowadzasz Zamówienie od strony Wydatków wraz z uwzględnieniem Rabatu, to teraz w momencie tworzenia faktury z zamówienia poprzez wybór opcji Utwórz fakturę, system automatycznie przeniesie rabat na fakturę wydatkową utworzoną z takiego zamówienia.

Sprawdź także: Rabat jako motywacja terminowej płatności

Powód zwolnienia stawki ZW po zmianie działu

W przypadku, gdy w systemie posiadasz kilka działów, charakteryzujących się zróżnicowanymi stawkami VAT (np. w jednym dziale stawka wynosi 23% a w drugim ZW), to teraz po zmianie działu powód zwolnienia określony w ustawieniach dla stawki ZW będzie pojawiał się automatycznie.

Wykaz nieopłaconych faktur

Wgrana została aktualizacja, dzięki której informacje na temat wygenerowanych danych będą bardziej przejrzyste, ponieważ w momencie przekroczenia maksymalnej liczby rekordów w raporcie XLS dla widoku przeglądarkowego (html) tj. 500 dokumentów, pojawi się stosowny komunikat. Więcej na temat Wykazu faktur nieopłaconych przeczytasz tutaj.

Sprawdź także: [PODCAST] Flobo Tomasz Kołkiewicz - Co zrobić, aby klient zapłacił fakturę?

Kody EAN na fakturze - Dark Mode

Jeżeli na co dzień korzystasz z trybu ciemnego w Fakturowni, a także kodów EAN na fakturze, to jest news właśnie dla Ciebie. Od marca możesz śmiało korzystać z funkcji Drukuj z kodami EAN przy jednoczesnym włączonym trybie Dark Mode.

kody ean w dark mode

Treści na kanale YouTube

Przypominamy o naszym kanale w serwisie YouTube, który każdego miesiąca wzbogacany jest o nowe filmy. Dodatkowo systematycznie publikujemy filmy Short o długości maksymalnie 15 sec., które są instrukcjami korzystania z popularnych funkcji Fakturowni. Więc jeśli wolisz oglądać, zamiast czytać, to koniecznie subskrybuj nasz kanał i ucz się obsługi programu z naszych kompleksowych tutoriali! W marcu opublikowane zostały następujące filmy z serii Short:

fakturownia na yutube filmy short

Targi Pracy na MIMUW

Dnia 8 marca odbyły się kolejne Targi Pracy organizowane przez Uniwersytet Warszawski, na których oczywiście nie mogło nas zabraknąć! Trzeba przyznać, że ze względu na datę wydarzenia przypadającą na Międzynarodowy Dzień Kobiet, atmosfera była wyjątkowa, a panie odwiedzające nasze stanowisko zostały obdarowane pięknymi tulipanami. Ponadto udało się przeprowadzić obiecujące rozmowy ze studentami zainteresowanymi pracą zarówno w Fakturowni jak i w Radgoście, po których otrzymaliśmy liczne interesujące aplikacje. Natomiast w celu zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy zapraszamy tutaj

Sprawdź także: Jak się pracuje w Fakturownia.pl? Opinie pracowników

targi mimuw 2023

Blog Fakturowni - sprawdź nowe artykuły

W marcu opublikowanych zostało 7 artykułów, w których znajdziesz zarówno konkretne informacje z zakresu księgowości, jak i praktyczne porady oraz tipy, ułatwiające codzienne prowadzenie firmy. Dlatego warto zaglądać na Blog Fakturowni regularnie, aby nie przegapić żadnych istotnych wpisów! Sprawdź poniższą listę marcowych artykułów i upewnij się, że nic ważnego w tym czasie Ci nie umknęło: