Komunikaty


Podsumowanie lutego 2023
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie lutego 2023

Ewelina Helbrecht

Ewelina Helbrecht, 2023-03-07

Każdy miesiąc w Fakturownia.pl to nowe/ulepszone funkcje, filmy instruktażowe oraz specjalistyczne artykuły dla przedsiębiorców. Zapraszamy na przegląd nowości lutego!

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Dodanie przycisku “Opłać” w mailu do płatnika

Teraz Twój klient będzie miał możliwość jeszcze szybszego opłacenia Twojej faktury, ponieważ do maila z fakturą, który otrzymuje płatnik, został dodany przycisk Opłać >>. W tym miejscu warto również przypomnieć o możliwości włączenia opcji płatności online, po których konfiguracji na fakturze pojawia się przycisk Kliknij i zapłać online >>. Więcej o płatnościach przeczytasz tutaj.

przycisk opłać w mailu do płatnika

Faktura do Paragonu

Jeżeli sprzedajesz swoje towary lub usługi osobom fizycznym spoza Unii Europejskiej, wówczas takie transakcje należy zafiskalizować, ponieważ dotyczą osób fizycznych. Jednak może się zdarzyć, że konieczne będzie wystawienie faktury do takiego paragonu. Wówczas na takim dokumencie powinien znaleźć się znacznik FP.  W związku z tym dodaliśmy do paragonu checkbox Faktura do paragonu. Więcej o fakturach do paragonu przeczytasz tutaj

faktura do paragonu

Sprawdź także: Rachunek, paragon a może faktura? Jaka jest różnica?

API Fakturowni

Dbamy o systematyczny rozwój naszego API. W lutym zostały dodane requesty, które umożliwiają pobieranie faktur przez API po podanych ID. Funkcja ta pozwoli Ci oszczędzić czas, ponieważ zamiast pobierać wszystkie dokumenty na raz, możesz pobrać wyłącznie te, które Cię interesują. Więcej o API Fakturowni dowiesz się tutaj. A jeżeli nie wiesz, co to jest API i jak można go wykorzystać w przedsiębiorczej codzienności, to wszystko na ten temat znajdziesz tutaj.

pobieranie faktur z API po ID

Helplinki

Czym właściwie są? Helplinki to opisy funkcji, a także podpowiedzi, które ułatwiają codzienne korzystanie z systemu Fakturownia.pl. W lutym zostały dodane informacje pomocnicze do Skonta w formularzu na fakturze, a także opisane zostały pola Cennik i Nazwa w ścieżce Ustawienia > Kategorie > Dodaj nową. Czym są Kategorie i jak z nich korzystać, przeczytasz w naszym poradniku.

helplinki

Kod SWIFT

Na fakturze w miejscu “Sprzedawca” oddzielony został kod SWIFT do osobnego pola. Dzięki tej zmianie dokument stał się jeszcze bardziej przejrzysty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dodawania konta bankowego na fakturze, koniecznie obejrzyj nasz tutorial video.

kod swift

Nota księgowa

Od lutego tak samo, jak na fakturach, w nocie księgowej możesz dodać własną informację na dole strony. Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty, następnie uzupełnij o żądany tekst pole Domyślny tekst w polu “Uwagi na dole strony”, Zapisz zmiany. Informację możesz ustawić z poziomu Edycji dokumentu w miejscu Zobacz więcej opcji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wystawić notę księgową w Fakturownia.pl, sprawdź to tutaj.

nota księgowa

Weryfikacja użytkownika e-mail

Bezpieczeństwo w Fakturowni to priorytet, co zresztą potwierdza posiadany przez nas certyfikat ISO-27001. Abyście czuli się jeszcze bezpieczniej, wprowadzony został limit na wysyłkę e-mail do weryfikacji użytkownika.

Dokumenty magazynowe

Ulepszyliśmy sprawdzanie dostępności produktów na dokumencie magazynowym, które polega na sprawdzeniu, ile produktów zostało w danym magazynie przypisanym do dokumentu, zamiast sprawdzać dostępność sumy produktów we wszystkich magazynach. Chcesz dokonać inwentaryzacji produktów w swoim magazynie? Sprawdź, jak to zrobić!

Faktury końcowe

Jeżeli często wystawiasz faktury zaliczkowe, zwłaszcza w walucie innej niż pln, z pewnością ucieszy Cię ta zmiana. Ujednolicone zostało wyświetlanie tabel faktur zaliczkowych na fakturach końcowych we wszystkich dostępnych szablonach faktur. Więcej na temat faktur zaliczkowych i końcowych dowiesz się tutaj.

faktury końcowe i zaliczkowe

Treści na kanale YouTube

W zeszłym miesiącu zostały opublikowane 4 kolejne tutoriale video, które wyczerpująco opisują jedne z najbardziej popularnych funkcji w Fakturowni. Zapraszamy również do obserwowania naszego kanału w serwisie YouTube, ponieważ każdego miesiąca pojawią się tam kolejne nowości, a ostatnie z nich to:

Blog Fakturowni - sprawdź nowe artykuły

Każdego miesiąca na Blogu Fakturowni publikujemy specjalistyczne artykuły, które mają na celu ułatwić prowadzenie Twojej firmy. W lutym opublikowane zostały następujące treści: