Komunikaty


podsumowanie styczeń 2023
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie stycznia 2023

Ewelina Helbrecht

Ewelina Helbrecht, 2023-02-01

Styczeń jako miesiąc przełomowy obfitował zarówno w nowości, jak i zeszłoroczne podsumowania. Sprawdź koniecznie, jakie funkcje zostały ulepszone oraz odbierz bezpłatny prezent! Jaki? Zapraszamy na przegląd nowości.

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Raport OSS i export w XML

W styczniu zaktualizowany został Raport OSS o nowe kolumny. Aby wygenerować Raport OSS wejdź w Raporty > Lista Raportów > Finanse > Raport OSS. Dodana została również możliwość exportu raportu w XML. Jeżeli chcesz mieć możliwość wystawiania faktur OSS, tutaj przeczytasz jak to zrobić.

Raport OSS

Płatności - nowy filtr

W przypadku, gdy wg ścieżki Płatności > Nowa płatność dodajesz płatność ręcznie, a następnie chcesz ją połączyć z istniejącą fakturą jak poniżej:

to po wejściu w łącznie płatności z fakturą został dodany nowy filtr “wyszukaj po kwocie płatności”. Dzięki temu możesz szybko znaleźć dokładnie tę fakturę, którą potrzebujesz.  Więcej na temat płatności przeczytaj tutaj.

wyszukaj po kwocie płatności

Faktury cykliczne - nowy filtr

Jeżeli korzystasz z opcji faktur cyklicznych, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość o dodaniu nowego filtra. Teraz możesz je filtrować po rodzaju - przychodzie, wydatku lub zostawić domyślnie wszystkie.

faktury cykliczne filtr

Faktury cykliczne z ustawionym skontem

Jeżeli masz stałych kontrahentów i chcesz zwiększyć ilość transakcji opłaconych w terminie, skorzystaj z skonta. Jest to rabat procentowy naliczany za terminową płatność. Jeżeli wystawisz fakturę z ustawionym skontem, to od stycznia masz możliwość ustawienia cyklu faktur na jej podstawie. Dzięki takiemu połączeniu zyskujesz czas na fakturach cyklicznych, a także zwiększasz płynność finansową poprzez terminową płatność ze skontem. Jak ustawić cykl faktur cyklicznych? Obejrzyj tutorial w serwisie YouTube lub przeczytaj w naszej Bazie Wiedzy.

Produkty na fakturze

Jeżeli w Ustawienia > Ustawienia konta > Produkty > Produkty na fakturze masz ustawioną opcję Na fakturze można umieścić TYLKO produkty wcześniej dodane do bazy produktów:

produkty

to jeżeli wpiszesz nazwę produktu, którego nie ma w bazie, pojawi się komunikat Pozycja niepołączona z produktem. Informacja zniknie automatycznie w momencie, gdy napiszesz poprawną nazwę produktu. Jasny komunikat pozwoli na uniknięcie wystawienia faktur z produktem, którego nie masz w bazie.

pozycja na fakturze

API Fakturowni

Każdego miesiąca usprawniamy API Fakturowni. W styczniu zostały dodane kolejne zmienne związane z usuwaniem/odłączeniem konta.

Usuwanie konta

Dodana została odpowiedź dla formatu json w akcji delete w accounts_controller.rb:

API Fakturowni usuwanie konta

Odłączenie konta

Dodany został nowy endpoint do odłączenia konta dla biur księgowych:

API odłączenie konta

Przykładowe odpowiedzi:

APU Fakturowni odłączeie konta przykładowe odpowiedzi

Zmiany w cenniku

Od 01.02.2023 roku obowiązuje w Fakturowni nowy cennik usług. Przez lata wprowadziliśmy do systemu wiele nowych funkcjonalności. Zależy nam na nieustannym rozwoju, by jak najlepiej dopasowywać Fakturownię do Państwa potrzeb. Warto dodać, że nie zmieniają się ceny wykupionych już planów abonamentowych. Podwyżki dotyczą tylko nowych abonamentów Start i Standard lub zapłaty za przedłużenie tych istniejących. Z góry ogromnie dziękujemy za zrozumienie.

zmiany w cenniku

Darmowy e-book

W styczniu zadebiutował e-book Fakturowni - Podstawowy poradnik przedsiębiorcy, który możesz pobrać zupełnie bezpłatnie! Nasz autorski poradnik to aż 116 stron praktycznej wiedzy dla przyszłych, początkujących, a także doświadczonych przedsiębiorców. E-book składa się z pięciu rozbudowanych rozdziałów:

Rozdział 1 – Podstawowe informacje o biznesie – dofinansowania, księgowość, podatki, kasy fiskalne, ZUS PUE, KSeF itp.

Rozdział 2 - Faktury i fakturowanie - jak robić to poprawnie, aby ułatwić zarządzanie biznesem i nie płacić kar?

Rozdział 3 - Zatrudnienie pracownika - kompendium wiedzy nt. kodeksu pracy oraz umów o pracę i innych form.

Rozdział 4 - Praktyczne porady dla każdego przedsiębiorcy - branding, marketing, analityka, program partnerski Fakturowni, prawo konsumenta, integracje w biznesie i wiele innych!

Rozdział 5 - Specjalnie dla Ciebie - niespodzianki ułatwiające prowadzenie biznesu specjalnie dla Klientów Fakturowni i nie tylko!

E-book pobierzesz ZA DARMO klikając w poniższy baner. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową: eBook noworoczny 2023 - (fakturownia.pl).

Treści na kanale YouTube

Jeżeli jeszcze nie subskrybujesz naszego kanału w serwisie YouTube - koniecznie nadrób zaległości, aby nie przegapić żadnych praktycznych instrukcji! W tutorialach skrupulatnie wyjaśniamy funkcje Fakturowni od podstaw, bazując na najczęściej zadawanych przez Użytkowników pytaniach.

W styczniu zostały opublikowane dwa treściwe filmy instruktażowe:

Subskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco z funkcjami Fakturowni!

treści na kanale YouTube

Blog Fakturowni - sprawdź nowe artykuły

Styczeń to miesiąc podsumowań, a także noworocznych informacji o nadchodzących zmianach dla przedsiębiorców. W najnowszych artykułach znajdziesz m.in. informacje o zmianach w kodeksie pracy, podatkach, pensjach. Jeżeli planujesz się przebranżowić albo zwiększyć zakres swojej działalności również znajdziesz 10 pomysłów na własny biznes w domu. Poniżej lista styczniowych publikacji: