Komunikaty


Jak się pracuje w Fakturownia.pl? Opinie pracowników
fakturownia - komunikaty

Jak się pracuje w Fakturownia.pl? Opinie pracowników

Agata Olejniczak

Agata Olejniczak, 2022-09-23

Atmosfera panująca w Fakturowni bardzo często określana jest jako “ta start-upowa”. Chodzi oczywiście o pozytywny kontekst - klimat bez zbędnego napięcia, zadęcia, z chęcią niesienia pomocy i przede wszystkim pracy “równego z równym”. Oczywistym jest, że w firmie panują hierarchia i struktura, ale partnerstwo to słowo klucz. I work-life balance. Taki prawdziwy, a nie tylko podawany jako zachęta niczym z korporacyjnych ogłoszeń o pracę.

Co o pracy w Fakturowni mówią jej pracownicy? Zarówno ci, którzy pracują tu od niedawna, jak i “starzy wyjadacze”? Sprawdźcie!

zespół fakturowni

Dlaczego wybór padł na Fakturownię?

Piotrkowi Wajszczukowi, który pracuje w Fakturowni już 8 lat, zależało na znalezieniu pracy w firmie, która dopiero się rozwija. Trafił idealnie. 8 lat temu Fakturownia była jeszcze start-upem. Piotr dołączył do 8-osobowego zespołu, którego członkowie uczyli się od siebie nawzajem tematu fakturowania i obsługi przedsiębiorstw. Wśród nich byli też założyciele firmy, którzy stworzyli własny system do fakturowania, bo żaden z “gotowców” nie spełniał ich oczekiwań w kontekście prowadzenia biznesów. - Pracując bezpośrednio z właścicielami firmy od początku miałem realny wpływ na konstrukcję systemu - podkreśla Piotr “Wajs” Wajszczuk, product manager i szef działu Helpdesk w Fakturowni.

Również kilka lat w Fakturowni pracuje jeden z jej głównych deweloperów, Paweł Charyło. - Spotkałem Fakturownię na targach pracy na początku drugiego roku studiów. Chciałem zdobyć doświadczenie w branży, dobrze się czułem w branży web-dev, miło się rozmawiało. Stąd decyzja o aplikowaniu - opowiada - W trakcie wymiany kontaktów okazało się, że ja i jeden z szefów nazywamy się niemal identycznie. Cała ta zabawna sytuacja dodała mi otuchy na pierwszej rozmowie rekrutacyjnej.

Bardzo istotną motywację do aplikowania do Fakturowni miała Ewelina Rychlik, Product Marketing Specialist. Chciała rozwijać karierę i umiejętności na większym rynku niż lokalny, ponieważ mieszka w miejscowości do 70 tys. mieszkańców. - Praca z dojazdami ze względu na sytuację rodzinną jest dla mnie niemożliwa, więc zaczęłam poszukiwania ofert pracy zdalnej w dużych miastach tj. Warszawa, Wrocław, Kraków. Nim zaczęłam masową wysyłkę CV w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę, zapytałam wśród znajomych z branży czy znają fajne firmy, gdzie warto obserwować zakładkę rekrutacji, bądź wiedzą o tych już trwających. W różnych polecajkach pojawiła się oferta Fakturowni, która wydała mi się idealnie skrojona pod moje umiejętności i naturalne talenty, więc wysłałam pierwsze i ostatnie CV w tych poszukiwaniach o pracę. Nie żałuję. - opowiada Ewelina.

Tomek Minajew, grafik i Alicja Nikodem, junior project managerka, pracują w Fakturowni od niespełna roku. Obydwoje mieli podobną motywację do pracy - zależało im na nowych wyzwaniach i możliwości rozwoju w obranych kierunkach. - Po niespełna roku pracy w Fakturowni mogę stwierdzić, że dostałem to, czego oczekiwałem - podkreśla Tomasz. Alicja jest na początku swojej drogi zawodowej. - Fakturownia już na etapie procesu rekrutacji wydawała się być firmą, gdzie najważniejsze są umiejętności, ambicje i chęć samorozwoju. W ogłoszeniu o pracę brakowało typowych, schematycznych wymogów dotyczących doświadczenia, certyfikatów czy wykształcenia - co bardzo zachęciło mnie, osobę ze znikomym doświadczeniem, do aplikowania na to stanowisko - mówi.

Dla Magdy Malickiej, analityczki biznesowej, która również pracuje od kilku miesięcy w Fakturowni, to już kolejna praca na ścieżce kariery zawodowej. Stanowisko, na które aplikowała łączy jej zainteresowania i dotychczasowe doświadczenie zawodowe ze światem IT. - Widziałam w tej pracy szansę na rozwój osobisty, a przy okazji byłam pewna, że będę mogła dać wiele od siebie dla zespołu. Po wielu latach na rynku pracy jest dla mnie cenne, gdy praca, którą wykonuję jest dla kogoś ważna i przydatna - podkreśla. I dla niej duże znaczenie miała możliwość pracy zdalnej. - Robiąc reaserch do Fakturowni spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno od przedsiębiorców, jak również księgowych i osób pracujących w bankowości. Wysoka rozpoznawalność marki, dobre opinie wśród klientów, tempo rozwoju Fakturowni i fajna oferta pracy – nie mogłam się oprzeć pokusie dołączenia do zespołu - dodaje Magda.

zespół fakturowni

Praca w Fakturownia.pl - dlaczego warto? Nie tylko ze względu na atmosferę

Piotr Wajszczuk, z racji tego, że pracuje w Fakturowni wiele lat, współtworzył tę firmę i zna ją od podszewki. Co stanowi dla niego główną motywację do pracy? - Możliwość nabywania umiejętności w każdym zakresie, który sprzyja rozwojowi programu. Swobodny wybór własnej ścieżki rozwoju oraz pomoc osób bardziej doświadczonych. Przeświadczenie, że wytrwale pracując zostanie się zauważonym i docenionym. - wymienia najważniejsze zalety. Nie bez znaczenia jest też różnorodność projektów. To podkreśla także Tomek Minajew, który m.in. projektował już i wdrażał nowy blog czy tworzył projekty wizytówek czy ścianek reklamowych. - To sprawia, że cały czas można się rozwijać. Człowiek także nie nudzi się pracą, bardzo to cenię - podkreśla grafik. Magda Malicka jako plus pracy w Fakturowni także wymienia różnorodność spraw, które wpadają do konsultacji.

- Ciężko wymienić tylko jeden plus pracy w Fakturowni - twierdzi Alicja Nikodem - Są to przede wszystkim wspaniali współpracownicy i szeroka perspektywa rozwoju. Ogromną zaletą jest też praca zdalna (z możliwością przyjścia do biura) i elastyczny czas pracy. - Te ostatnie podkreśla znowu Ewelina Rychlik - Plusy pracy zdalnej, to zdecydowanie więcej czasu dla rodziny i na swoje pasje. Oszczędności finansowe, bo nie wydajemy na dojazdy. Poczucie, że życie to nie tylko praca, praca, praca i odliczanie do weekendu. Zmniejsza się presja i bezsens życia, można złapać oddech między jednym, a drugim dniem. To także elastyczność i komfort, gdy np. masz w ciągu dnia wizytę u dentysty i wychodzisz na godzinę i możesz ją odrobić z domu, a nie w pustym biurowcu czy brać specjalnie dzień wolnego - opowiada. Dla Magdy Malickiej praca w takim trybie to również ciekawe doświadczenie. - Możliwość udziału i obserwowania pracy w zdalnym, rozproszonym zespolewspółpraca, relacje, koordynowanie zadań - to dla mnie bardzo ciekawa opcja! - twierdzi.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o atmosferze, bo choć Fakturownia to miejsce pracy w 100% zdalne, to jednak każdy musi czuć się w pracy jak najlepiej. - Po raz pierwszy dołączałam do zespołu, który w całości pracuje zdalnie. Aplikując, miałam obawy, czy nie będę czuła się obco, w jakiś sposób osamotniona. Wszystkie obawy minęły w ciągu pierwszych minut rozmowy kwalifikacyjnej, a w ciągu pierwszych dwóch tygodni pracy poczułam się całkowicie „u siebie” - opowiada Magda - Regularne spotkania online, codzienny kontakt na czacie, wzajemny szacunek i zaufanie, otwarta i pozytywna komunikacja sprawiły, że od początku czuję się w Fakturowni częścią zespołu. Sama do biura mam daleko, ale z przyjemnością podglądam relacje kolegów i koleżanek z biura – super jest to, że w każdej chwili można przyjść i spotkać się z zespołem, ale przede wszystkim że widać radość z tych spotkań.

Atmosferę chwali też Paweł Charyło, deweloper:  - Często słyszę od innych pracowników, że atmosfera w naszej firmie jest “start-upowa i chyba muszę się z tym zgodzić - uśmiecha się. Alicja nie czuje w pracy przykrych podziałów i negatywnych emocji. - Każdy traktuje się równo i z szacunkiem. Nikt nie pokazuje wyższości ani rywalizacji, co dodatkowo zachęca do pracy - podkreśla junior project managerka. Słowa te potwierdza Tomek. - Wielki plus za relacje koleżeńskie niezależnie od sprawowanego stanowiska. Poczucie, że jeśli będę potrzebował pomocy z danym zadaniem, to któryś z kolegów/koleżanek z pracy chętnie mi pomoże także jest bardzo budujące - mówi grafik.

Obecnie w polskiej wersji Fakturowni pracuje ok. 70 pracowników. Większość mieszka w Warszawie i czasem korzysta z komfortowego biura na Smulikowskiego z widokiem na Wisłę. Osoby spoza stolicy często pojawiają się na spotkaniach czy wyjazdach integracyjnych. Rekrutacja do firmy przebiega zdalnie (podobnie jak podpisanie umowy i przekazanie sprzętu). 

Chcesz dołączyć do zespołu Fakturowni? Serdecznie zapraszamy do śledzenia zakładki PRACA na naszej stronie internetowej → https://fakturownia.pl/praca

zespół fakturowni