OSS zamiast MOSS. Czy Ciebie także dotkną zmiany w prawie?

author Magda, 2021-05-14
nowa procedura oss zamiast moss

Jeśli rozliczasz podatek VAT w procedurze MOSS, od 1 lipca będziesz zobowiązany zastąpić ją unijną procedurą OSS. Jaki jest cel wprowadzenia nowego prawa i co w praktyce się zmieni? Sprawdźmy.

Czytaj całość

Podsumowanie nowości w systemie - kwiecień 2021

author Fakturownia, 2021-05-07
podsumowanie miesiąca fakturownia kwiecień

Majówka, majóweczka, wiele obiecała, jednak niewiele poużywać w promieniach słońca dała. Nie zniechęcamy się i wciąż wyglądamy w strugach deszczu pierwszych pąków drzew i ekspresyjnie zieleniejących się traw. Wiosna tego roku leniwie przeciąga się, jednak my nie zwalniamy tempa i jak co miesiąc chcemy zaprezentować najnowsze funkcje, które zawitały niczym bociany z ciepłych krajów do naszego programu. 

Czytaj całość

Nowe zasady składania wniosków do KRS — co się zmieni, kogo obejmą zmiany i od kiedy wejdą w życie?

author Magda, 2021-04-30
wnioski do KRS nowe zasady

Od 1 lipca wejdą w życie nowe zasady składania wniosków do KRS. Jaki jest cel wprowadzenia nowego prawa, co w praktyce się zmieni i kogo obejmą zmiany? Sprawdźmy.

Czytaj całość

Już niebawem proces umorzeń subwencji Tarczy Finansowej — sprawdź, jakich formalności dopełnić

author Magda, 2021-04-23
umorzenie subwencji Tarczy Finansowej

Po 29 kwietnia rozpocznie się proces umorzeń subwencji z Tarczy Finansowej 1.0. Skorzystałeś z pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju? Sprawdź, jakich formalności musisz dopełnić.

 

Czytaj całość

Kontrole podatkowe a COVID-19

author Magda, 2021-04-16
kontrole podatkowe a ograniczenia spowodowane covid-19

Mimo obostrzeń spowodowanych pandemią urzędnicy skarbowi nie rezygnują z kontroli. Jak wyglądają kontrole podatkowe w czasach COVID-19? Które branże są na nie najbardziej narażone? Sprawdźmy.

Czytaj całość

Usprawnij sprzedaż za pomocą modułu do drukarek fiskalnych od Fakturowni

author Katarzyna, 2021-04-09
obowiązek posiadania kas i drukarek fiskalnych

Urządzenia fiskalne stają się coraz bardziej powszechne. Dzieje się tak za sprawą przepisów, które obligują przedsiębiorców do rejestrowania sprzedaży. Z myślą o takich klientach kilka lat temu powstał Fiskator. Co to dokładnie jest? Na jakiej zasadzie działa i w jakich sytuacjach się sprawdzi? W artykule udzielamy odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem drukarek fiskalnych.

Czytaj całość

Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2021

author Fakturownia, 2021-04-02
Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2021

Wielkanocny Baranek wskoczył z kopyta wraz ze świąteczną otoczką nowego miesiąca. Z końcem marca przybyło nam pisanek w koszyku oraz nowych funkcji w programie. Pałaszując babkę z makiem i popijając ją zbożową kawą, zapraszamy do lektury świeżych smaczków od Fakturowni. 

 

Czytaj całość

Dołącz do nas i zostań Beta Testerem - Testujemy najnowszą wersję aplikacji mobilnej Fakturownia

author Fakturownia, 2021-04-01
Beta Tester

Jesteśmy na etapie testów wewnętrznych najnowszej wersji aplikacji mobilnej Fakturowni. Bardzo zależy nam na opinii użytkowników, którzy korzystają z formy mobile.Nim aplikacja oficjalnie wyjdzie do wszystkich Klientów, chcemy poznać sugestie, rady i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania przygotowanej przez nas aktualizacji. 

Czytaj całość

Rozliczenie PIT 2020 - wszystko, co musisz wiedzieć

author Magda, 2021-03-25
rozliczenie pit 37

W jakich terminach podatnicy prowadzący własną działalność powinni złożyć deklarację? Co zrobić, jeśli nie dostałeś od pracodawcy deklaracji PIT-11? W artykule odpowiemy na te i inne pytania dotyczące rozliczenia zeznań podatkowych PIT 2020.

Czytaj całość

Przedsiębiorco, sprawdź, ile zapłacisz ZUS-owi w 2021 roku

author Magda, 2021-03-19
podwyżki składek ZUS 2021

Czy od stycznia 2021 roku stawki zusowskich składek poszybowały w górę? Wielu z Was już zauważyło tę zmianę. Ile zapłacą przedsiębiorcy objęci preferencyjnymi warunkami, a ile Ci odprowadzający świadczenie w standardowej wysokości?

Czytaj całość