Porady


Fakturownia - porady

Jak uprościć proces płatności z bankowości internetowej?

MałgorzataK

MałgorzataK, 2014-04-28

W Pol­sce jest ok. 24 mln kont ban­ko­wych, do któ­rych po­sia­da­cze ma­ją do­stęp za po­śred­nic­twem sie­ci, przy czym osób ko­rzy­sta­ją­cych ak­tyw­nie z ta­kich kont jest po­nad 14 mln. Bankowośc elektroniczna zdominowała też rynek płatniczy - to właśnie tą metodą, obok gotówki, najczęściej opłacane są w Polsce faktury.

Pod względem technologicznym polski sektor bankowości elektronicznej i liczby użytkowników opłacających faktury on-line, należy do najbardziej rozwiniętych w Europie. Polacy nie stronią od korzystania z nowoczesnych rozwiązań - należymy do czołówki, wyprzedzając m.in. Niemców, Norwegów i Belgów.  - 2013 Europe Digital Future in Focus

Do tej pory, aby sprawdzić, czy dana faktura została opłacona, logowałeś się do swojego konta w bankowości internetowej i sprawdzałeś czy klient przekazał kwotę (czy została ona zaksięgowana).

Od teraz Fakturownia umożliwia uprościć ten proces, pozwalając na import wyciągu bankowego do systemu, który automatycznie zmienia status faktury. Cały proces jest nieskomplikowany i znacznie ułatwi dotychczasowe zadania związane z obsługą finansową. W celu skorzystania z funkcji Bankowości należy podjąć następujące kroki:

  • Najpierw ustal okres, za który potrzebujesz wyciągu bankowego. Najlepiej, aby obejmował on cały okres wystawiania faktur.
  • Zaloguj się na stronie bankowości internetowej.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi przez bank na eksport elektroniczny wyciągu z konta bankowego. Fakturownia.pl obsługuje wiele formatów, jednak .CSV jest najbardziej popularny.
  • Zaloguj się do swojego panelu w Fakturowni.
  • Aby funkcja działała poprawnie, otrzymane przelewy powinny mieć w tytule ten sam numer faktury / kod płatności, jaki jest w dokumencie Fakturowni. Jeśli automatycze przypisanie nie powiedzie się, możesz skonfigurować funkcję ręcznie. Aby zaimportować wyciąg bankowy przejdź do Ustawienia> Import> Import Płatności z Banku (musi być włączona funkcja Płatności Bankowe).

Od teraz wszystkie statusy Twoich faktur są automatycznie aktualizowane przez wyciąg bankowy. Ta funkcja zapewnia wygodę i efektywność,  oszczędność czasu i wysiłku, jaki byłby potrzebny, aby śledzić te zmiany ręcznie.

Równie szybko, jak rozpowszechnia się bankowość internetowa, rośnie też liczba dodatkowych zastosowań elektronicznych kanałów dystrybucji usług i informacji bankowych. Dynamiczny rozwój usług bankowości internetowej wynika nie tylko z popularności samego Internetu, ale z ewolucji potrzeb Klientów, potrzeby optymalizacji czasu pracy i wdrażania automatyzacji. Jest też rezultatem nawiązania się nowej jakości w łączności Klientów z bankiem oraz chęci wykorzystania nowych możliwości dla rozwoju wszystkich narzędzi finansowo-księgowych.