podsumowanie miesiąca fakturownia kwiecień
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie nowości w systemie - kwiecień 2021

Fakturownia

Fakturownia, 2021-05-07

Majówka, majóweczka, wiele obiecała, jednak niewiele poużywać w promieniach słońca dała. Nie zniechęcamy się i wciąż wyglądamy w strugach deszczu pierwszych pąków drzew i ekspresyjnie zieleniejących się traw. Wiosna tego roku leniwie przeciąga się, jednak my nie zwalniamy tempa i jak co miesiąc chcemy zaprezentować najnowsze funkcje, które zawitały niczym bociany z ciepłych krajów do naszego programu. 

Co nowego? 

1. Dodaliśmy filtr tagów do raportu Produktów: sprzedaż/zakup. W praktyce mając wśród swoich produktów np. koszty transportu, możesz dokładnie wiedzieć, ile wydajesz na paczkomat, pocztę, kuriera dhl/dpd/inpost poprzez przypisanie im tagu "Transport". Funkcję filtra znajdziesz w Raporty > Lista raportów > Produkty: sprzedaż lub Produkty: zakup, tam wysuń “więcej opcji”. Tagi możesz dodać do produktu na etapie jego tworzenia, bądź z pozycji edycji produktu w sekcji Magazyn > Produkty. Funkcja powstała na prośbę naszych użytkowników z Forum Sugestii. Wasze zdanie jest dla nas ważne i stale udoskonalamy Fakturownię na podstawie proponowanych rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę przedsiębiorców. 

2. Ujednoliciliśmy dane eksportowane do CSV z eksportem do XLS. Wszelkie kolumny i wiersze w obu plikach odpowiadają sobie. 

3. Dodaliśmy eksport listy obsługiwanych firm przez biuro księgowe do pliku XLS.

4. Dla osób korzystających z przeglądarki Internet Explorer wprowadziliśmy powiadomienie o zalecanej zmianie przeglądarki. Informacja ma na celu usprawnić korzystanie z Fakturowni oraz troskę o bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ Internet Explorer nie jest już wspierany przez Microsoft.

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

5. Pojawiła się opcja "Uwzględnij rezerwacje jako dokumenty wydania" w raporcie Inwentaryzacja kosztowa. To rozwiązanie przyda Wam się w sytuacji urządzeń/produktów wydanych na rezerwację. Generując raport Inwentaryzacja Kosztowa, wszystkie urządzenia/produkty, które są na rezerwacji (czyli pozostają nadal na magazynie), zostaną uwzględnione w raporcie, tym samym nie zaburzając stanów magazynowych - inwentaryzacji. To również Wasza propozycja, którą ochoczo wdrożyliśmy do systemu. 

6. Wiemy, że w natłoku zadań komunikaty pomocnicze/ostrzegawcze, jakie pojawiają się w trakcie generowania faktur, znikały za szybko. Zależy nam, aby wystawianie dokumentów z pozycji użytkownika było maksymalnie przejrzyste, więc pojawił się przycisk do przywracania zamkniętych powiadomień. Już teraz nic Wam nie umknie, zawsze możecie wrócić do komunikatu, który przemknął, nim zdołaliście go na spokojnie przyswoić. Przycisk powiadomień znajduje się w prawej górnej części wygenerowanego dokumentu. 

7. Aby usprawnić analizę sprzedaży z pozycji platformy Allegro, dodaliśmy obsługę kodów SKU w imporcie Allegro.

8. Wprowadziliśmy obszerną aktualizację Fiskator v2.2.9, który umożliwia wygodny wydruk paragonu lub faktury z dowolnego urządzenia bezpośrednio z konta w Fakturowni. Moduł jest kompatybilny z systemami Windows i macOS oraz zintegrowany z różnymi urządzeniami do wydruku dokumentów fiskalnych.

podsumowanie miesiąca kwiecień w fakturowni

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie.