Podsumowanie nowości w systemie - czerwiec 2022

Ewelina Helbrecht Ewelina Helbrecht 2022-07-08
Podsumowanie nowości w systemie - czerwiec 2022

Pierwsze półrocze już za nami, a program Fakturownia otrzymał kolejną dawkę ulepszeń. Nowe filtry, poprawa czytelności API i więcej. Zapraszamy na przegląd wszystkich nowości w Fakturowni!

Zmiany cen zakupu produktu

W pierwszym rzucie funkcja, na którą czekaliście od dawna. W zeszłym miesiącu została wprowadzona opcja automatycznej aktualizacji cen na karcie produktu zgodnie z ruchem magazynowym. Już nie musicie wpisywać cen ręcznie w przypadku, gdy macie długą listę produktów. 

Aby korzystanie z tej funkcji było możliwe, należy ją włączyć zgodnie ze ścieżką Ustawienia > Ustawienia Konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczna aktualizacja cen zakupu na karcie produktu. Więcej na ten temat przeczytacie w Bazie Wiedzy.

automatyczna aktualizacja cen zakupu

Filtrowanie faktur walutowych

Dodano możliwość filtrowania po walucie faktur walutowych w zakładce Przychody > Faktury walutowe.

Wydatki cykliczne

Teraz jeżeli posiadacie wydatki cykliczne, możecie ustawić je jeszcze szybciej, ponieważ ścieżka ta została zaktualizowana do Wydatki > Dodaj Wydatek > Dodaj cykliczny. Więcej o wydatkach cyklicznych przeczytacie TUTAJ.

wydatki cykliczne

Filtr “Płatność” na liście faktur

Na liście faktur dodana została opcja -- nie wyświetlaj -- do filtra płatności. Teraz z łatwością znajdziecie faktury, które mają zaznaczoną tę opcję.

filtr płatność

Autopłatności

Wprowadzono aktualizację funkcji, dzięki której faktury wysłane automatycznie po dokonaniu płatności przez klienta mają status Wysłane. Tym samym są również widoczne w Panelu klienta. Jeśli zaciekawił Was temat Autopłatności, możecie dowiedzieć się więcej na ten temat TUTAJ.

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Dokument magazynowy WZ

Wprowadziliśmy aktualizację funkcji, dzięki której po ręcznym wpisaniu kraju odbiorcy na dokumencie WZ, oraz po zaciągnięciu danych dodanego klienta wg ścieżki Klienci > Dodaj klienta > Kraj, kraj odbiorcy wyświetla się na wydruku dokumentu.dokument magazynowy wz

API Fakturowni

Zależy nam, aby Api Fakturowni było jak najbardziej czytelne. W związku z tym w ścieżce Ustawienia > API > Faktury > Pobranie wszystkich faktur z danego okresu wprowadziliśmy do wywołania parametry page=1 i per_page=25.

api fakturowni

Sprawdź także: Integracja API - co to jest?

Podcast Fakturowni - Sposób na Firmę

Systematycznie nagrywamy dla Was praktyczne podcasty, którymi gośćmi są nasi klienci. W czerwcu Ewelina Rychlik przeprowadziła rozmowę z Michałem Kowalczykiem z Excellent Work, który wyjaśnił, dlaczego biznes bez Excela nie istnieje. Jak pracując w Tesco można złapać bakcyla na Excela? Gdzie można nauczyć się Excela za darmo? Na te i więcej pytań odpowiedź znajdziecie w najnowszym podcaście. Zapraszamy do odsłuchania!

podcast fakturowni sposób na firmę excellent work

Blog - sprawdź nowe artykuły

Każdego miesiąca specjaliści opracowują dla Was ciekawe i praktyczne tematy. Jeżeli chcecie być na czasie, to koniecznie je przeczytajcie!
Powrót