Sandra Wiśniewska, 2023-05-10
Właściwie większość biznesów, które zostały wymienione w 10 pomysłach na biznes w domu, nie wymagają dużego kapitału - wręcz przeciwnie. Poniżej prezentujemy dodatkowe pomysły na biznes z małym kapitałem, na którym możesz zarabiać.
Jeśli nie masz dużego kapitału, fachu w ręku ani kreatywnego pomysłu na sklep internetowy, możesz skorzystać ze sprawdzonego pomysłu, a mianowanie - realizowania druku na żądanie. Cały proceder polega właściwie na współpracy z dostawcą, który nadrukuje Twoje projekty na różnych przedmiotach. Mogą to być napisy, grafiki, które tworzysz, a nawet wykonane przez Ciebie fotografie. Gdy Twoje projekty zyskają na popularności, dobrym pomysłem będzie utworzenie sklepu internetowego.
Jeśli lubisz tworzyć grafiki, teksty, kursy, szablony stron planerów czy poradniki, spróbuj swoich sił w sprzedaży cyfrowej. Sprawdź czy to, czym się zajmujesz może wzbudzić zainteresowanie na rynku, a następnie rozpocznij dystrybucje autorskiego e-booka czy ogłoś wykonywania personalizowanych grafik, a może nawet projektowania logo na zamówienie. Jednym kapitałem, jaki musisz wnieść na początku, to Twoja kreatywność i wiedza.
Sprawdź także: Podsumowanie marca 2023 w Fakturowni
Chyba nietrudno dojść do wniosków, że technologia dominuje świat, a zajmowanie się branżą informatyczną to sprawdzony pomysł, który możesz wykorzystać, jeśli posiadasz określone umiejętności. Napisanie dobrze spersonalizowanej, kreatywnej aplikacji mobilnej to ogromny potencjał na duże pieniądze, jednak nie musisz od razu być mistrzem programowania. Możesz zająć się lekcjami informatyki dla osób starszych, oferować podstawowe naprawy laptopów albo tworzenie stron internetowych.
To umiejętność, która w obecnych czasach posiada ogromną wartość. Jeśli umiesz posługiwać się Google Adwords czy reklamami na Facebooku, możesz zaoferować swoje usługi niemalże każdej firmie, oczywiście jeśli działa w mediach społecznościowych.
Sprawdź także: Jak założyć działalność gospodarczą w 2023 roku?
Ten zawód nie jest jeszcze spopularyzowany, za to bardzo pożądany, szczególnie przez agencje wynajmujące mieszkania. Rolą osoby zajmującej się "home staging" jest przygotowania mieszkania do sprzedaży, a konkretniej - by wyglądało jak najbardziej atrakcyjnie dla kupującego. Dzięki wykorzystaniu kilku trików, kupnie paru gadżetów i zrobieniu porządku, mieszkanie może zyskać o wiele ładniejszy wystrój i dużo lepiej prezentować się na zdjęciach. Wynajmujący są skłonni zapłacić naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie za tego rodzaju usługi
Marketing internetowy w ostatnich czasach zyskuje na wartości. Już teraz niektórzy śmią twierdzić, że “jeśli nie ma cię w sieci, to nie istniejesz”. Potencjalni klienci często sprawdzają biznesy w Internecie zanim zdecydują się na zamówienie produktów czy podjęcie współpracy. To idealna szansa dla kreatywnych osób szukających zarobku, które posiadają znajomość aktualnych trendów i narzędzi, które służą do promocji i reklam. Aby zająć się marketingiem wystarczy laptop, doza kreatywności i trochę wiedzy, a działalności gospodarcze w tej branży szybko zyskują nowych klientów pod warunkiem, że ich metody promocji są skuteczne.
Sprawdź także: 5 prostych sposobów na optymalizację codziennej pracy
Jeśli posiadasz takie umiejętności jak obsługa programów graficznych czy obróbka zdjęć to możesz próbować swoich sił w grafice komputerowej. Na rynku jest ogromny popyt na kreatywne grafiki promujące produkty, szkolenia, eventy itp. Jedynym kosztem będzie dla Ciebie wykupienie licencji czy subskrypcji na program graficzny. Są również dostępne darmowe, podstawowe wersje, a niektóre marki udostępniają swoje programy studentom bez konieczności uiszczania przez nich opłat.
W tej branży możesz otworzyć swój biznes bez żadnego kapitału! Wystarczy, że posiadasz laptopa, bo teksty można tworzyć za darmo w udostępnionej przez Google aplikacji. Jeśli masz lekkie pióro i potrafisz tworzyć dobrej jakości artykuły czy opisy produktów, to warto spróbować swoich sił w copywritingu. Podstawowe informacje o tym, jak używać słów kluczowych czy dobierać nagłówki bez problemu znajdziesz w Internecie. Teraz zostało już tylko stworzenie portfolio swojej marki i rozesłanie go do potencjalnych klientów.
Sprawdź także: Rabat jako motywacja terminowej płatności
Aby wystartować z takim biznesem, niezbędne są zdolności do tworzenia koncepcji wnętrza, poczucie estetyki oraz znajomość zasad dekoracji i urządzania wnętrz. Może posiadasz jakieś studia w tym kierunku, uczestniczyłeś w kursach, a może projektowanie wnętrz to Twoja największa pasja? Jeśli tak, to warto pomyśleć o własnej działalności w tym zakresie, bowiem popyt na rynku jest niemały, a na początek realizacja projektów nie wymaga dużego kapitału.
Od czasów rozkwitu platform takich jak YouTube, coraz więcej osób znajduje zatrudnienie w branży filmowej. Znacząco bowiem wzrósł popyt na realizatorów, kamerzystów, a także… montażystów filmów. Jeśli interesuje cię proces powstawania filmu, posiadasz komputer i program to montażu, śmiało możesz próbować swoich sił jako montażysta. Coraz więcej internetowych twórców poszukuje ludzi do swoich mniejszych lub większych projektów, a umiejętność montowania materiału okazuje się wyjątkowo cenna. Podobnie jak w przypadku grafiki, należy się jednak liczyć z kosztami wykupienia licencji odpowiednich aplikacji.
Sprawdź także: Działalność nierejestrowana - kto może skorzystać z tego rozwiązania?
Ten model biznesowy jest uważany za dochodowy i łatwy do zrealizowania sposób na własny biznes. Franczyza polega na tym, że ogromne, znane na całym świecie firmy umożliwiają partnerom biznesowym (tzw. franczyzobiorcą) prowadzenie działalności pod swoją marką. Jest to o tyle dobry pomysł, że loga firm jak McDonald's, Orlen czy Żabka wzbudzają zaufanie klientów - w końcu są znane i doceniane przez klientów od lat.
O ile w przypadku Żabki nasz kapitał może wynosić kilka tysięcy, tak w przypadku McDonald's szacuje się, że franczyzobiorca musi wyłożyć z własnej kieszeni nawet około miliona złotych. Pieniądze te nie mogą pochodzić z żadnej pożyczki. Należy również wspomnieć, że całe ryzyko leży na barkach franczyzobiorcy. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego zanim zdecydujemy się z niego skorzystać, warto dokładnie przeanalizować temat.
Jak widzisz, możliwości jest sporo, od Ciebie zależy, w którym kierunku rozwiniesz swój biznes, a także ile będziesz chciał w niego zainwestować.
Sprawdź także inne nasze artykuły z tej serii: