Komunikaty


podsumowanie pazdziernika w fakturowni
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie października 2022

Ewelina Rychlik

Ewelina Rychlik, 2022-11-09

Październik to jeden z ulubionych miesięcy zespołu Fakturowni. To czas, w którym mamy możliwość spotkać się z Wami osobiście. Tak było i tym razem. Nim przejdziemy do szczegółów, zacznijmy od przeglądu funkcji, które w tym czasie pojawiły się na liście naszego programu. 

Import Allegro

Allegrowicze! W imporcie do Fakturowni uwzględniliśmy parsowanie na strefę czasową. Ecommerce rozwija się prężnie, a tym samym wasze potrzeby, które na bieżąco śledzimy. Teraz sprzedaż zagraniczna będzie jeszcze bardziej swobodna i przyjemna, niezależnie od miejsca i obowiązującej tam strefy czasowej.

Nowy szablon noty korygującej

W naszym systemie pojawił się nowy szablon noty korygującej zaktualizowany o bieżące wymagania prawne. Oczywiście poprzednie wersje znajdziecie w sekcji Szablony.

Warto tu przypomnieć artykuł: Nota korygująca do faktury. Kiedy i jak ją wystawić? Odsyłamy również do naszej Bazy Wiedzy, gdzie na bieżąco są aktualizowane wpisy, tu znajdziesz m.in. wyjaśnienie Korekta faktury sprzedaży w procedurze VAT marża.

Aktualizacja w API

Dla fanów naszego otwartego API mamy wiadomość, iż wprowadziliśmy sprawdzanie unikalności nazwy i kodu ean przez API.

Sprawdź także: Integracja API - co to jest?

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

 

Targi eHandlu i Targi Pracy na Uniwersytecie Warszawskim

25 i 27 października spędziliśmy dzień w najlepszym towarzystwie, jakie mogliśmy sobie tylko wymarzyć! We wtorek na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego dzieliliśmy czas z młodymi i ambitnymi studentami. Poznaliśmy ich marzenia dotyczące ścieżki kariery, wymagania i obawy, z jakimi się borykają. Pokazali nam świeży punkt widzenia kolejnego pokolenia oraz wartości, jakie są dla nich ważne w środowisku pracy. To była bardzo istotna i ucząca nas, pracodawcę, lekcja. 

 

To przywilej móc poznawać Wasze potrzeby w rozmowach i zarówno studenci jak i sami przedsiębiorcy na Targach eHandlu wykazali się ogromną otwartością. Ecommerce ma się świetnie i to bardzo cieszy, a szczególnie zachwyca nas moment, kiedy dzielicie się rozwiązaniami, jakie wdrażacie w niepewnych dla świata czasach. Nasze stoisko jak zawsze było pełne odwiedzających i to dla nas największy komplement, jaki może dostać wystawca. 

 

Świetnie jest usłyszeć: “Hej, korzystam z Fakturowni i przyszedłem się z Wami przywitać, bo bardzo was lubię”. Poza miłymi gestami były też poważne rozmowy o nowych integracjach, ulepszeniach aplikacji czy dodaniu bądź rozbudowie nowych funkcji. To ważne, by odpowiadać na potrzeby klientów i wy swoim zaangażowaniem w rozwój programu dajcie nam moc, by działać w 100%. Za to Wam ogromnie dziękujemy! 

 

A kto był na Targach eHandlu ten sam przyzna, że to były zdecydowanie targi Faktrurowni! W całej hali było widać nasze brandowe pudełeczka z przepysznym popcornem, zresztą zobaczcie sami jak pozytywny feedback przyszedł do nas po targach od Pana Rafała z firmy www.dohurtu.com

Podcast Fakturowni - Sposób na Firmę

Będąc przy temacie podcastów, koniecznie posłuchaj rozmowy z FLOBO Tomasz Kołkiewicz - Co zrobić, by klient zapłacił fakturę? Temat jest poważny, ponieważ okazuje się, że nie tylko terminowość opłat za faktury w Polsce kuleje, ale sam fakt opłacania tego typu dokumentów. 

 

Z tego odcinka dowiesz się między innymi, jak zabezpieczyć się przed brakiem płatności za fakturę, jak sprawdzić, czy dana firma ma potencjał do zapłaty, kiedy warto ruszać z działaniami mającymi na celu zdobycie przysługującej nam należności i jakie kroki należy podjąć, gdy kontrahent spóźnia się z zapłatą faktury, z czego wynikają duże opóźnienia płatności faktur, co możemy zrobić, aby realnie je przyspieszyć i jak powinno wyglądać uprzejme przypomnienie o płatności.

Treści na kanale YouTube

Wiemy jak ważne i jak ogromną popularnością cieszą się wśród Was nasze filmy instruktażowe, dlatego jeśli jeszcze nie subskrybujesz, to koniecznie dodaj do obserwowanych nasz kanał na YouTube.

W ciągu ostatniego miesiąca pojawił się tutorial z obszaru najczęściej zadawanych przez Was pytań, czyli Numerowanie Faktur Numerowanie faktur - Fakturownia.pl

 

Dodatkowo dla tych, którzy lubią podcasty, mamy je również w video i tu zapraszamy po dawkę wiedzy o SMSmarketingu i ich potencjale w rozwoju firmy. SMSAPI Marek Oczkowski - SMS dociera wprost do kieszeni klienta, sprawdź jak SMS-ami rozwijać biznes

Bądź na bieżąco z funkcjami Fakturowni i dołącz do grona subskrybentów. 

Blog - sprawdź nowe artykuły

Jak wiecie z poprzedniego podsumowanie, we wrześniu nasz blog przeszedł transformację i zyskał nowy design. Możecie wyszukiwać artykuły po hasłach za pomocą wyszukiwarki lub wybrać wg kategorii. W ubiegłym miesiącu specjaliści współpracujący z Fakturownią przygotowali interesujące Was tematy, oto one: 

1. Numeracja faktur - co to jest, jak powinna wyglądać i co zrobić w przypadku pominięcia numeracji?

2. Historia faktur - jak to się zaczęło?

3. Platforma ZUS PUE od 2023 obowiązkowa dla każdego płatnika składek

4. Jak inflacja wpływa na noty odsetkowe, a tym samym na żądanie zapłaty odsetek za zwłokę w zapłacie należności za fakturę

5. Praca zdalna to jest to! Choć ma też minusy. Case Fakturownia.pl

6. Podsumowanie września 2022

Baza Wiedzy - sprawdź nowe wpisy

Baza Wiedzy to miejsce w którym znajduje się cała wiedza o funkcjach programu fakturownia.pl, To tu na bieżąco uzupełniamy, aktualizujemy i dodajemy nowe wpisy, aby żadna z funkcji nie została bez obszernego wyjaśnienia. Co nowego pojawiło się tym razem?