Komunikaty


Podsumowanie września 2022
fakturownia - komunikaty

Podsumowanie września 2022

Ewelina Helbrecht

Ewelina Helbrecht, 2022-10-05

Nowy miesiąc to kolejne nowości w Fakturowni, które pojawiają się jak grzyby po deszczu! A w tym roku jak wiadomo - sezon dopisuje. We wrześniu, jak w każdym innym miesiącu, pracowaliśmy nad kolejnymi funkcjami Fakturowni, a także m.in. przygotowaliśmy dla Was nowy podcast, opublikowaliśmy kilka tutoriali na naszym kanale w serwisie YouTube i ogłosiliśmy kolejny konkurs cykliczny na Facebooku. Zapraszamy na przegląd nowości!

API Fakturowni

We wrześniu w API Fakturowni wdrożone zostały dwie nowości. Dodaliśmy rozszerzenie, które umożliwia wstawienie logo na fakturze z poziomu API. Tę i więcej możliwości API znajdziecie tutaj.

dodanie logo w API fakturowni

Kolejna z funkcji możliwych po API to powiadomienia dla nieuprawnionych użytkowników. Jeżeli użytkownik nie ma uprawnień do wystawienia faktury z poziomu danego działu, dostanie o tym powiadomienie. Należy pamiętać, że użytkownik może wystawić fakturę wyłącznie z działu, do którego został upoważniony. Jeśli nie zostanie podany department_id w requeście to wówczas do uprawnień brany jest główny dział. Nowego użytkownika dodasz do danego działu po zmiennej "department_ids".

Sprawdź także: Integracja API - co to jest?

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Faktura końcowa

Fakturowanie stało się jeszcze bardziej przejrzyste, zarówno dla sprzedawcy, jak i kontrahenta. Na fakturze końcowej w podsumowaniu kwoty do zapłaty, dodana została informacja o kwocie podatku VAT do zapłaty z uwzględnieniem jego stawki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o fakturach końcowych, kliknij tutaj.

faktura końcowa

Sprawdź także: Faktura zaliczkowa a końcowa. Kiedy i jak wystawić?

Faktura VAT marża

 W formatce dokumentu z poziomu jego wystawienia/edycji dodane zostały trzy pola:

 • cena zakupu,
 • % marży,
 • %VAT od marży.

Pola te nie są wymagane do uzupełnienia, nie są również widoczne na wydruku faktury.

faktura vat marża

Jeżeli dokonujesz sprzedaży w procedurze VAT marża, a sprzedaż dokumentowana jest w formie paragonów, to teraz w łatwy sposób wystawisz fakturę do paragonu.

Dla faktury VAT marża z poziomu wystawiania/edycji dokumentu został dodany checkbox „Faktura do paragonu” tak jak w przypadku zwykłej Faktury VAT.

Faktura VAT marża, to dokument o specyficznym charakterze. Więcej dowiesz się tutaj lub z artykułu na naszym blogu.

faktura do paragonu

Zamówienia

Kontrolowanie wystawianych dokumentów do zamówienia jest jeszcze łatwiejsze. W podglądzie wszystkich dokumentów wejdź w Dostosuj wyświetlanie kolumn (obrazek koła zębatego z prawej strony) i zaznacz checkbox Wystawiono fakturę. Teraz pojawia się nowa kolumna, w której wyświetlają się ikonki tick’a przy każdym zamówieniu. 

Poniżej lista dokumentów, które zostały dodane do aktualizacji:

 • Faktura,
 • Marża,
 • Paragon,
 • Turbo faktura,
 • Faktura walutowa
 • Faktura wewnątrzwspólnotowa,
 • Korekta,
 • MP,
 • Rachunek,
 • Inne faktury.

wystawiono fakturę

Podcast Fakturowni - Sposób na Firmę

Po wakacyjnej przerwie, we wrześniu, ukazał się nowy 7. odcinek podcastu Fakturowni Sposób na Firmę. Tym razem gościem prowadzącej Eweliny Rychlik był Marek Oczkowski z SMSAPI, który opowiada m.in. jak rysuje się przyszłość SMS marketingu, oraz jak rozwijać biznes za pomocą SMS-ów właśnie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie triki stosować przy tworzeniu treści SMS-ów, a także skąd czerpać rzetelną wiedzę na temat marketingu SMS - koniecznie posłuchaj tego podcastu!

podcast fakturowni sposób na firmę

Treści na kanale YouTube

Jeżeli jeszcze nie subskrybujesz naszego kanału w serwisie YouTube, to koniecznie nadrób zaległości. We wrześniu opublikowaliśmy trzy nowe filmy instruktażowe, z których dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzić integrację Fakturowni z systemem płatności Stipe, wyczerpujące informacje o dodawaniu logo na fakturze, a także, w jaki sposób aktywować uwierzytelnianie dwustopniowe.

Poniżej lista ostatnio dodanych filmów:

youtube fakturowni

Fakturownia na TikToku

Dokładnie! We wrześniu uruchomiliśmy kanał na TikToku @fakturownia. Zapraszamy do obserwowania oraz dzielenia się swoją opinią w komentarzach. Jakie treści byłyby dla Was najbardziej wartościowe? Na TikToku stawiamy pierwsze kroki, a Wasza opinia jest dla nas bardzo cenna. :) 

Konkurs Fakturowni na Facebooku

Był to już trzeci z serii konkursów cyklicznych. 19 września obchodziliśmy dzień emotek, w związku z czym zadaniem konkursowym było opisanie procesu wystawiania faktur za pomocą emotikonów właśnie. Post konkursowy możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku, a już wkrótce kolejny konkurs. Do wygrania 3x 90% zniżki na 12 miesięcy na dowolny abonament, więc bacznie obserwujcie nasz Facebookowy profil i koniecznie weźcie udział w zabawie!

konkurs fakturowni

Blog - sprawdź nowe artykuły

We wrześniu nasz blog przeszedł transformację i zyskał nowy design. Teraz możecie wyszukiwać artykuły po hasłach za pomocą wyszukiwarki lub wybrać wg kategorii. Wybór należy do Was. Co więcej, jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Was garść specjalistycznych tematów, które zostały wyczerpująco rozwinięte na naszym blogu przez współpracujących z Fakturownią specjalistów. Szczególnie polecamy artykuł, w którym o atmosferze pracy w naszej firmie opowiadają pracownicy Fakturowni. W tym miejscu warto również wspomnieć, że aktualnie trwa rekrutacja na stanowisko Mid Full Stack Developer - po szczegóły zapraszamy tutaj. Poniżej lista wrześniowych wpisów:

blog fakturowni