logo NetGonet” class=

Historia współpracy z Fakturownią

Krzysztof Gonet o swojej pasji do technologii, początkach firmy i cyfryzacji

“Ludzie zaczęli kojarzyć mnie z technologią: to jest ten człowiek, który zna się na komputerach”. 


Krzysztof Gonet jest właścicielem firmy NetGonet i ogromnym pasjonatem technologii. Jego praca to nie tylko praca z komputerami, ale przede wszystkim z ludźmi. Krzysztof jest bowiem człowiekiem, który pomaga stawiać pierwsze technologiczne kroki w biznesach online, a przy tym działa aktywnie w social-mediach. Zamieszczane przez niego materiały to cenne źródło wiedzy dla młodych przedsiębiorców, z których korzystają tysiące osób. W rozmowie z Eweliną Gonet opowiada m.in. o swojej pasji do technologii, pracy z klientami oraz udziela cennych rad początkującym przedsiębiorcom“Od zawsze lubiłem komputery, technologie, obcowanie z tym światem wirtualnym”.


Krzysztof o tym, jak narodził się jego pomysł na siebie


Krzysztof Gonet wyznaje, że od zawsze interesował się technologią, a jego marzeniem była własna firma. Najpierw skończył technikum informatyczne, a później studiował zarządzanie, aby pracować na efektywnością swoich działań. Wspomina, że już wtedy ludzie coraz częściej zaczynali prosić go o rady związane z marketingiem czy komputerami. “Zobaczyłem potencjał w tych zapytaniach, zacząłem na tym zarabiać jeszcze przed założeniem firmy i stwierdziłem, że może to być fajny sposób na życie i na biznes. No więc otworzyłem działalność gospodarczą i tak zaczęła się moja przygoda, która trwa do dzisiaj”.  


Krzysztof Gonet zdradza, jak pomaga swoim klientom


Praca Krzysztofa to właściwie nie jeden, a aż trzy obszary. “Moja firma  zajmuje się stawianiem stron, sklepów internetowych i platform do sprzedaży kursów online. Dodatkowo świadczę również konsultacje techniczne dla moich klientów, czyli pomagam im rozwiązywać różne bieżące problemy, związane z biznesem online. Trzecią odnogą mojej działalności są kursy online, związane z WordPressem, marketingiem i biznesem online. To są trzy nogi, na których działam” opowiada właściciel NetGonet.


“Świat idzie w stronę video”.


Krzysztof o swoim kanale i cyfryzacji w obszarze szkoleń


Krzysztof od kilku lat prężnie działa na platformie YouTube, zamieszczając tam materiały pełne cennych rad dotyczących np. stawiania stron internetowych. Platforma nie tylko pomaga klientom w rozwijaniu ich własnych biznesów, ale również - jak przyznał Krzysztof - pomaga mu promować swoje usługi i pozyskiwać nowych usługobiorców. Gonet prognozuje na podstawie aktualnych trendów (jak ogromna popularność materiałów video oraz audio), że cyfryzacja będzie postępować na naprawdę wielu obszarach, przede wszystkim właśnie obszarze edukacji. “Cyfryzacja, przeniesienie biznesów do internetu, to ciągle postępuje (...). Bardzo wielkim trendem jest tworzenie miejsca do edukacji, tworzenie platform kursowych, przenoszenie swoich szkoleń stacjonarnych do świata online, i myślę, że to będzie taki temat, który w tej branży będzie postępować bardzo, bardzo daleko i jesteśmy dopiero na początku drogi”.


Rady dla początkujących przedsiębiorców:

“Warto po prostu przetestować swój projekt jeszcze bez zakładania firmy”.

Dla początkujących przedsiębiorców Krzysztof Gonet ma przede wszystkim trzy kluczowe wskazówki, które nasuwają mu się na bazie jego własnych doświadczeń. Wskazuje kluczowe błędy na początku prowadzenia firmy: “brak weryfikacji pomysłu, brak środków zapasowych na prowadzenie tej firmy, no i właśnie skupienie się na mało istotnych rzeczach zamiast na sprzedaży”. Radzi zatem, aby najpierw przetestować swój pomysł w ramach działalności nierejestrowanej, zebrać trochę “awaryjnych” środków na czarną godzinę dla swojej firmy i skupić się przede wszystkim na pozyskiwaniu klientów.


Krzysztof Gonet o współpracy z Fakturownią!


Krzysztof od 2020 roku współpracuje z Fakturownią. “Klientem Fakturowni stałem się w 2020 roku. Dlaczego tak późno? No miałem już system wdrożony faktur, bardzo kulawy system. Robiłem to ręcznie”. Przyznaje, że dołączenie do Fakturowni pomogło mu zadbać o porządek w księgowości oraz znacznie przyspieszyło jego pracę!