Podsumowanie nowości w systemie – grudzień 2018

Fakturownia Fakturownia 2019-01-04

Dzień dobry. Jak zawsze powracamy do Was z podsumowaniem nowości i zmian w systemie. Ostatni miesiąc roku to w Fakturowni zawsze czas wzmożonej pracy.

Zobaczcie, co nowego przyniósł grudzień :)

 1. Wprowadzając dane klientów, użytkownik może skorzystać z wyszukiwarki danych GUS. Dodane zostało usprawnienie, dzięki któremu baza danych GUS wykorzystywana w Fakturowni będzie aktualizowana z większą częstotliwością.
   
 2. Podczas wystawiania faktury użytkownik mógł zobaczyć jedynie główny numer telefonu klienta. Obecnie na formularzu wyświetlany jest również numer jego telefonu komórkowego.


   
 3. W raportach Zestawienie ilości produktów na podstawie dokumentów magazynowych oraz Zestawienie ilości i wartości produktów została dodana dodatkowa kolumna z kodem produktu.
   
 4. Na profilu użytkownika została dodana informacja o aktywnej lub nieaktywnej dwustopniowej weryfikacji logowania.Przypominamy również w jaki sposób włączyć dwustopniową weryfikację. 
   
 5. Do tej pory właściciel konta w Fakturowni mógł nadać zaproszonym do systemu współpracownikom jedną z trzech ról systemowych: administrator, użytkownik, księgowy. Udostępniliśmy wersję beta kreatora własnych ról i uprawnień użytkowników. Czytaj więcej.


   
 6. W celu zobaczenia prywatnej notatki na fakturze należało wejść w widok jej edycji, co nie zawsze było możliwe (zobacz jak zablokować edycję faktury po wskazanej dacie). Od teraz prywatna notatka do transakcji widoczna jest na podglądzie faktury, poniżej dokumentu.
   
 7. Ze względu na wprowadzone od stycznia zmiany dotyczące sposobu rozliczania pojazdów, pojawił się w systemie nowy rodzaj wydatku: zakup paliwa i eksploatacja pojazdu 75%
   
 8. Na liście produktów można aktywować już nową kolumnę zawierającą dane o jednostce miary.
   
 9. Osoby obsługujące system poprzez API mogą korzystać z wyszukiwania faktur po polu z id powiązanego dokumentu, np. id zamówienia przy zaliczce albo id wzorcowej faktury przy fakturze cyklicznej (invoice_id) oraz po id faktury, na podstawie której faktura została wygenerowana, np. w przypadku generowania faktury vat z dokumentu proforma (from_invoice_id).
   
 10. Jeżeli podczas wystawiania faktur sprzedażowych korzystamy z opcji wyświetlania dodatkowego opisu produktów, opis ten będzie uzupełniany również podczas wystawiania faktury do dokumentu magazynowego. Do tej pory opis zawierany był na fakturze jedynie w przypadku ręcznego generowania faktury.

Dziękujemy za Wasze sugestie, dzięki którym wciąż rozwijamy nasz system. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nas na Twitterze i Facebooku. Życzymy Wam również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

 
Powrót