Fakturownia - porady Prowadzenie firmy

Jak oszczędzać w firmie? 5 powodów, dla których Fakturownia pozwoli Ci zaoszczędzić!

Maria Seta

Maria Seta, 2017-05-21

Szukasz sposobów na oszczędności w firmie. Optymalizujesz podatki, starasz się outsource’ować część usług, zmniejszyłeś abonament za telefon i Internet. Czy masz jeszcze jakieś pomysły na oszczędzanie? My mamy! Jest nim nasz program do faktur.

 

 

W jaki sposób program do faktur online oszczędzi Twoje pieniądze?

Obsługa pojedynczej faktury. Raport opublikowany na stronie Komisji Europejskiej wskazuje na możliwość oszczędności nawet 40 miliardów euro rocznie w przypadku użytkowania faktur elektronicznych na starym kontynencie. Koszt generowania, dostarczenia oraz księgowania pojedynczego dokumentu może zostać obniżony nawet o 75%. Z czym związane są oszczędności? Faktury wystawione elektronicznie mogą zostać wysłane do klienta drogą mailową. Skracany jest też czas dostarczenia dokumentu, właściwie do kilku kliknięć. Archiwizacja dokumentów jest wygodna i bezpieczna. To ważne również wtedy, gdy klient zagubił fakturę i potrzebuje jej duplikatu. Faktura elektroniczna zawsze może zostać wysłana ponownie. Dokumenty w prosty sposób mogą zostać przekazane księgowości, natomiast osoby prowadzące JDG z pomocą systemu same będą mogły dokonać rozliczeń.

Papier, tusz do drukarki, koperty, znaczki. Fakturownia daje możliwość wysyłki faktury drogą elektroniczną, co pozwala zaoszczędzić czas spędzony na poczcie, a także koszt drukowania i tradycyjnej wysyłki dokumentu. Nie płacisz więc za kopertę, czy znaczki. Koszta te mogą wydawać się drobiazgowe. Aby zobrazować potencjalne oszczędności, przygotowaliśmy krótkie wyliczenie. Załóżmy, że Twoja firma obsługuje 10 klientów miesięcznie. Każdemu co miesiąc musiałbyś wystawić fakturę i wysłać ją pocztą. Dobrze, jeśli zrobiłbyś to listem poleconym. Ten w wersji zwykłej kosztuje 5,20 zł za sztukę. Doliczmy do tego koszty kopert – 10 groszy za sztukę. Wysyłka 10 faktur miesięcznie generuje wydatek rzędu 53 zł. W skali roku to 636 złotych. Jeżeli faktury wysyłane by były listem poleconym priorytetowym, koszt wzrósłby do 828 złotych. Dodatkowa usługa potwierdzenia odbioru podwyższy rachunek do 1140 złotych. W sytuacji gdy wybierzesz fakturowanie elektroniczne, pieniądze te zostaną w Twojej kieszeni.

Koszty programu są niskie. W przypadku desktopowych wersji programu, musisz liczyć się z kosztami rzędu od 400 złotych w górę, w zależności od funkcjonalności, jakich potrzebujesz. Fakturownia w wersji online jest darmowa, jeśli wystawiasz do 3 faktur miesięcznie. Pakiet płatny z nielimitowaną liczbą faktur możesz mieć już za 6,40 zł netto miesięcznie. To niecałe 80 zł na rok! Oprócz możliwości archiwizacji i wysyłki dokumentów, system pozwoli Ci śledzić statusy płatności faktur, wystawiać dokumenty cykliczne, wgrać logo na fakturę, tworzyć raporty sprzedażowe, przyjmować płatności automatyczne, a także zarządzać magazynem.

 

 

Płacisz tak długo, jak chcesz. Załóżmy, że Twoja firma ma 1,5 roku, jednak nieoczekiwanie musisz ją zawiesić. W przypadku tradycyjnego programu do faktur, najprawdopodobniej musiałbyś wykupić całoroczną licencję i zapłacić za nią z góry. W Fakturowni możesz w każdej chwili zawiesić korzystanie z programu, kiedy tego nie potrzebujesz. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy prowadzisz biznes sezonowy.

Czas to pieniądz, a Ty możesz mieć go więcej. Nasz program do fakturowania oszczędza Twój czas. Masz do niego dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dostęp do konta może zostać udzielony także współpracownikom oraz księgowości, dzięki temu nadzór nad dokumentacją oraz płatnościami jest pełny. Fakturownia oferuje też wersję mobilną, która pozwala wystawić fakturę, czy wysłać przypomnienie w każdym momencie i z każdego miejsca, w którym się znajdziesz. Dane na dokumentach zaciągają się samodzielnie ze stworzonych na Twoim koncie baz klientów i produktów, a dane nowych klientów możesz pobrać jednym kliknięciem z GUS.