Jak akceptować Bitcoin dzięki automatycznym płatnościom Fakturowni

Fakturownia Fakturownia 2014-08-25

Umożliwienie Klientom płatności Bitcoin za faktury wystawione z programu Fakturownia jest proste i nie wymaga znajomości kodowania. Pełną funkcjonalność tej nowoczesnej opcji uzyskasz postępując według trzech prostych kroków.

Aby móc zaoferować swoim Klientom płatności w BTC, postępuj  zgodnie z instrukcją:

1. Uzyskaj klucz API  BitPay.

Aby utworzyć nowy klucz BitPay API, zaloguj się do swojego konta BitPay. Gdy już będziesz  zalogowany, przejdź do zakładki Moje konto > Ustawienia> Klucz APIJeśli nie masz jeszcze klucza API, utwórz nowy klucz, wybierając Dodaj nowy klucz API. W następnym kroku będziesz potrzebował numeru identyfikacyjnego  klucza API - API Key ID (długi ciąg liter i cyfr).  

2. Włącz płatności Bitcoin w Fakturowni

Aby włączyć płatności Bitcoin dzięki autopłatnościom Fakturowni, zaloguj się do swojego konta i odwiedź sekcję Ustawienia > Płatności automatyczne. Zaznacz opcję  Bitcoins - BitPay. W polu BitPay API Key ID wpisz numer identyfikacyjny klucza API - API Key ID, o którym była mowa w punkcie 1.

Zrzut ekranu 2014-08-18 o 15.40.13.png

3. Przyjmuj płatności w BTC za produkty

W ostatnim kroku wejdź w Ustawienia Konta > Twoje konto i zaznacz checkbox Autopłatności. W kolejnym kroku wybierz Produkty i odpowiedniemu produktowi w zakładce Sprzedaż online zaznacz checkbox Sprzedaż online. Pojawi się kod widgetu do wklejenia na stronę.

Faktury na produkt, który ma zaznaczoną i skonfigurowaną opcję "Sprzedaż online" otrzymują przycisk "Opłać online" dzięki któremu klienci mogą w szybki sposób dokonać płatności. Od teraz również w BTC!

 
Powrót