Zakłady kosmetyczne i fryzjerskie

 

Dowiedz się, czy dotyczy Cię obowiązek posiadania kasy fiskalnej.
Skorzystaj z Modułu Fiskalnego Fakturowni!

 

Pełna integracja od 249 zł
Dowiedz się więcej ›

Czy obowiązują mnie kasy fiskalne?

UWAGA! Jeśli dotychczas korzystałeś ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, byłeś z niego zwolniony tylko do 28 lutego 2015 r.

 

Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z konieczności stosowania kas fiskalnych zakłada, że wszystkie salony kosmetyczne, kosmetologiczne i fryzjerskie wraz z początkiem 2015 roku zostają objęte obowiązkiem prowadzenia ewidencji od pierwszego dnia sprzedaży.

Więcej grup zawodowych objętych obowiązkiem zainstalowania kasy fiskalnej niezależnie od zwolnienia wynikającego z obrotów
Do tej pory usługi kosmetyczne, kosmetologiczne i fryzjerskie były objęte rocznym limitem obrotu 20 000 zł, który należało obliczać proporcjonalnie do liczby dni handlu w danym roku podatkowym.
Angażuje dodatkowe procesy
Nowe rozporządzenie znosi zwolnienie ze względu do wielkość osiąganego obrotu w przypadku salonów fryzjerskich, kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej.
Zwiększa koszty
Rozporządzenie Ministra Finansów zakłada, że salony kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne zyskają czas na zainstalowanie urządzenia fiskalnego do 1 marca 2015 roku.
Zwiększa ryzyko
Przed wydaniem jakiegokolwiek paragonu należy najpierw zgłosić liczbę kas i miejsca ich użytkowania do naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego, dokonać fiskalizacji, a następnie rejestracji kasy w Urzędzie Skarbowym.
Zwiększa ryzyko niedostarczenia
Pismo z takimi danymi powinno trafić do US najpóźniej jeden dzień przed rozpoczęciem ewidencji sprzedaży. Warto podkreślić, że zgłoszenie to jest niezbędnym warunkiem do późniejszego skorzystania z ulgi za zakup pierwszego urządzenia fiskalnego.
archiwizacja
Nie ma znaczenia, czy prowadzisz własny gabinet, czy np. podnajmujesz stanowisko w salonie fryzjerskim lub świadczysz usługi w domach klientów. Każde świadczenie usług kosmetycznych i kosmetologicznych w 2015 roku musi być ewidencjonowane na kasie fiskalnej - od tej zasady nie ma wyjątków.

Instalacja modułu jest możliwa od pakietu Standard Fakturownia.pl. Moduł obsługuje podłączoną za pomocą portu COM drukarka fiskalna z protokołem THERMAL, oprogramowaniem JRE (Java Runtime Environment).

Napisz, aby za darmo przetestować Moduł Fiskalny Fakturowni!


Wypróbuj moduł

 
 

Czy jesteście gotowi na zmiany? Fakturownia tak!

Najpopularniejszy protokół

Drukarki, które można zintegrować z systemem Fakturownia to modele obsługujące najbardziej popularny i niezawodny protokół THERMAL.

 

Wydruk jednym kliknięciem

Druk paragonu odbywa się jednym kliknięciem - jak zwykły wydruk, po aktywacji drukarki pojawia się nowa opcja wydruku Drukuj paragon fiskalny.

 

Bez kasy fiskalnej

Zyskujesz możliwość udzielania rabatów, wglądu do magazynów oraz raportów i analiz sprzedażowych oraz korekty paragonu przed wydrukiem.

 

Zalety dla Ciebie

Wygoda i możliwość wydruku paragonu lub faktury z dowolnego urządzenia oraz w pełni funkcjonalne oprogramowanie magazynowe od Fakturowni.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!