Podsumowanie nowości w systemie - październik 2017

author Maria Seta , 2017-11-03

Przed Wami kolejne zestawienie najważniejszych funkcji i zmian, które pojawiły się w Fakturowni w ubiegłym miesiącu. Początek ostatniego kwartału przyniósł nam między innymi ułatwienia w obsłudze automatyzacji. Pracowaliśmy także nad optymalizacją systemu i jego wydajnością w celu zagwarantowania Użytkownikom komfortowego korzystania z Fakturowni.

 1. Na początek zmiana, która poprawi intuicyjność wystawiania dokumentów walutowych. W zależności od kierunku przeliczania walut na dokumencie (waluta -> PLN lub PLN -> waluta), kurs wyświetlany był w formie “kurs” (np. 4,20) lub “1/kurs” (np. 0,238). Od niedawna przedstawiamy na dokumencie jedynie stawkę kursu niebędącą ułamkiem, bez względu na kierunek przeliczania walut.

 2. Dokument wystawiony w Fakturowni może zostać wysłany do wielu odbiorców za jednym razem. Dodana została możliwość śledzenia statusu wysyłki dokumentu do każdego z adresatów z osobna. Aktywności związane z wysyłką można odnaleźć w podglądzie dokumentu. 3. Użytkownicy korzystający z autopłatności mogą skorzystać z nowego kryterium wyszukiwania płatności na liście, jakim jest typ płatności.

 4. Do dyspozycji osób, które tworzą własne szablony dokumentów w systemie, oddane zostały nowe zmienne handlebarowe, dotyczące faktury korekty oraz noty korygującej: corrected_kind, corrected_number, corrected_issue_date.
  Zobacz jak dostosować szablon faktur do swoich potrzeb

      

   Na koniec dwie nowości, które ułatwią obsługę automatyzacji procesów przeprowadzanych w Fakturowni:

 5.  W przypadku błędnie wprowadzonych danych w zapytaniu API, oprócz informacji o błędzie, system zwraca dokładny opis błędu, który zaistniał.

 6. Przy użyciu webhooków można już obsługiwać wszystkie typy dokumentów.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami jeszcze jedną informacją. 8 listopada w Warszawie odbywają się targi e-handlu, na których będziemy obecni. Tutaj możecie zarejestrować się, aby otrzymać darmową wejściówkę na Targi: XIII Targi e-handlu. Wejściówka upoważnia do zapoznania się z ofertą blisko 140 Wystawców oraz udziału w 22 prelekcjach. Jeżeli chcielibyście porozmawiać z nami osobiście, serdecznie zapraszamy! :)

 

Dziękujemy za Wasze sugestie, są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju systemu. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nowości na bieżąco na Twitterze i Facebooku.