Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2019

author Magdalena Sieraczyńska , 2019-04-11

Przed Wami podsumowanie nowości, które wdrożyliśmy w marcu. Z największych zmian wystartowaliśmy z czeską wersją Fakturowni oraz wprowadziliśmy usprawnienia, które pomogą rozliczyć składki ZUS. Na końcu artykułu zapowiedzi nowości, które pojawią się jeszcze w kwietniu. Zapraszamy do lektury.

1. Fakturownia w czeskiej wersji

Od początku marca jesteśmy obecni na czeskim rynku pod nazwą BitFaktura.cz.

Już teraz cały interfejs programu oraz wzór faktury jest dostępny w języku czeskim.

Opcja ta może być pomocna między innymi dla pracowników Państwa firm, którzy na co dzień posługują się tym językiem.

Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność BitFaktury, warto zaznaczyć, że podmioty gospodarcze zaciągane są po numerze NIP, dzięki integracji z systemem ARES. Zintegrowaliśmy się z nową bramką płatniczą GoPay, która jest najczęściej wykorzystywana przez naszych czeskich sąsiadów. Obecnie pracujemy również nad wprowadzeniem QR kodów, które będą wyświetlane na fakturze i ułatwią użytkownikom sam proces płatności. System mogą Państwo oczywiście polecać w Czechach i przez polecenia gromadzić darmowe miesiące, które następnie można spożytkować na dowolne wybrane usługi w Fakturownia.pl.

2. Uwzględnienie składek ZUS w raportach KPiR, PIT 5

Wprowadziliśmy usprawnienie rozliczania składek ZUS. Dodaliśmy w Fakturowni możliwość oznaczania sposobu rozliczania składek ZUS:

  • w zaliczce na podatek dochodowy,
  • w kosztach uzyskania przychodu.  

Odpowiednie wysokości składek zostaną automatycznie ujęte w KPiR i PIT5. Aby ustawić sposób rozliczania składek ZUS należy wejść w zakładkę Ustawienia składek ZUS > Ustawienia konta > Księgowość online > Rozliczenia ZUS. Po zapisaniu głównych ustawień można przejść do szczegółowych ustawień i skorzystać z opcji > edytuj.

Aby składki zostały poprawnie ujęte w KPiR oraz PIT5 należy je opłacić i zaznaczyć rozliczenie w programie Fakturownia.

 

Po rozliczeniu składek w systemie, automatycznie generuje się odpowiedni DW (dowód wewnętrzny).

Dodatkowo, w opcji rozliczania składki ZUS, dodaliśmy możliwość oznaczenia częściowych płatności. System automatycznie uwzględnia w KPiR i PIT5 kwotę odpowiednią dla danego miesiąca i rozliczonej składki.

3. Dodanie usług do cenników

Korzystasz z cenników w Fakturowni i sprzedajesz klientom usługi? Teraz możesz tworzyć cenniki dla usług. W formularzu tworzenia cenników, w polu produkty, podpowiadają się również produkty, które zdefiniowałeś jako usługi.

Zapowiedzi nowości i zmian w Fakturowni w kwietniu:

  • E-faktura dla finansów publicznych
  • Nowy wzór faktury
  • Sortowanie faktur po dacie sprzedaży

 

Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nas na Twitterze i Facebooku.