Podsumowanie nowości w systemie - grudzień 2020

Fakturownia Fakturownia 2021-01-07
podsumowanie miesiąca

Witamy Was gorąco w nowym roku! Tegoroczne publikacje zaczynamy standardowo podsumowaniem ostatniego miesiąca starego roku. Dziś piszemy o kilku nowościach, które dotyczą kodów GTU i kodów procedur, o importach i eksportach a także o nowej funkcji zabezpieczającej konto w systemie. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w systemie.

 1. Szablon gray został poprawiony i dostosowany do faktur końcowych, zawierających dużą ilość treści, na przykład faktur dwujęzycznych z dodatkowymi kolumnami w tabeli “Pozycje”. Poprawione zostało skalowanie tekstu oraz dopasowanie wydruku takiej faktury.

 2. Pojawiły się nowe zmienne handlebars, które mogą zostać wykorzystane podczas tworzenia własnych szablonów:

 • {{{client_panel_view_link_unpaid}}} zawiera link do panelu klienta z nieopłaconymi fakturami;

 • {{accounting_code}} odpowiednio dla pozycji (produktu) i nabywcy (klienta), oznaczający “kod księgowy”. Może być wykorzystany przy tworzeniu własnego eksportu księgowego.

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl
 1. Opublikowana została wersja 2.2.7 modułu Fiskator.

      Zapoznaj się ze szczegółami wydruku paragonów fiskalnych w Fakturowni

 2. Pojawiła się możliwość oznaczania faktur, zaliczek i końcowych jako faktur wystawionych do paragonów, które nie zostały uprzednio zarejestrowane w systemie.

 3. W przypadku importu faktur z systemu aukcyjnego Allegro można zaznaczyć nowo zaimplementowany checkbox, za pomocą którego do dokumentów dodany zostanie kod SW - dostawa w ramach sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju, o której mowa w art. 23 Ustawy o VAT.

      Dowiedz się więcej o imporcie Allegro

 4. Dodana została aktualizacja importu i eksportu faktur, dająca możliwość eksportu i importu oznaczeń dotyczących procedur (format xls).

 5. Raport Magazyn Marża został uzupełniony o możliwość wskazania wybranego magazynu, w przypadku gdy na koncie zostało stworzonych kilka magazynów.

 6. Filtr MOSS, używany w Raportach do wyboru kraju nabywcy, został uzupełniony o możliwość wyboru krajów z UE oraz UE bez peryferiów, to jest, między innymi, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika czy Majotta.

 7. Do kolumn importu faktur dodana została kolumna dotycząca procentu rabatu na pozycji: position.discount_percent.

 8. Nową funkcją poprawiającą bezpieczeństwo danych na Twoim koncie jest funkcja Wymagaj logowania z wykorzystaniem dwustopniowej weryfikacji, którą można odnaleźć w menu Ustawienia konta > Konfiguracja > Bezpieczeństwo.

 9. Na koniec kilka nowości dotyczących kodów GTU oraz kodów procedur:

 • kody GTU oraz oznaczenia procedur dostępne są na dokumencie proforma;

 • kody GTU uzupełniane są na fakturach wystawionych na podstawie dokumentów magazynowych, w momencie gdy na samym dokumencie magazynowym nie ma zawartego kodu GTU, lecz produkty widniejące na dokumencie mają przypisany kod GTU na karcie produktu;

 • podczas tworzenia faktur przez API zwracany jest również kod GTU oraz oznaczenia procedur.

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebooku oraz Instagramie. Życzymy również wszystkiego co najlepsze w rozpoczynającym się roku!

 
Powrót