Podsumowanie nowości w systemie - czerwiec 2021

Fakturownia Fakturownia 2021-07-09
podsumowanie miesiąca czerwiec fakturownia

Pół roku za pasem, lato w pełni otula swym ciepłem, przy czym figlarnie muska promieniami nasze ciała. To zdecydowanie idealny czas na ładowanie baterii, podsumowanie i wyciągnięcie wniosków na kolejne półrocze. Sezon urlopowy puka również do Fakturowni, jednak prace nad aktualizacją systemu nieprzerwanie trwają.

 

Co wdrożyliśmy w czerwcu? Sprawdźcie!

 
1. Od 1 lipca MOSS zmienił się w OSS, jesteśmy na bieżąco ze zmianami prawnymi, tym samym w systemie możliwe jest wygenerowanie dokumentu zgodnie z obecnymi wytycznymi. Opcję Faktur OSS można aktywować w systemie, w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Faktury OSS.
Obok widnieje również opcja >Domyślnie wystawiaj faktury OSS.
 
Jeśli mamy zaznaczony checkbox "faktura OSS" oraz wprowadzony odpowiedni kraj Sprzedawcy i Nabywcy to system sprawdza, czy Nabywca jest zarejestrowanym płatnikiem VAT UE (po NIPie w systemie VIES). Jeśli nie jest (także gdy NIP nie został podany) to oznacza fakturę jako OSS i wstawia na pozycjach odpowiednie stawki VAT dla danego kraju EU.
 
Opcja "Domyślnie wystawiaj faktury OSS" w ustawieniach konta, powoduje, że system automatycznie próbuje zastosować OSS dla każdej sprzedaży. Inaczej mówiąc podczas wystawiania każdej faktury program sam sprawdza, czy dane Sprzedawcy i Nabywcy warunkują zastosowanie OSS.
 
2. Na prośbę Użytkowników rozszerzyliśmy funkcję filtrowania po rodzaju dokumentów o możliwość wyboru wielu rodzajów jednocześnie.
 
3. Dla miłośników API mamy informację, iż jest możliwość pobrania listy cenników przez JSON po API.
 
4. W programie zawitał kod procedur TP, czyli kod transakcji powiązanej przypisywany do kartoteki Klientów oraz działów.
 

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

5. Tuż za nim na produkcję wskoczył mechanizm podzielonej płatności do faktur cyklicznych! Możecie zastosować go kiedy podstawą jest faktura VAT z zaznaczonym mechanizmem PP oraz tworząc fakturę cykliczną z własnej definicji. MPP nie jest możliwe do zastosowania przy fakturze proformie.
 
6. W sekcji Raporty nastąpiła zmiana w wyświetlaniu nagłówka raportu. Obecnie wraz ze scrollowaniem w dół strony, nagłówek podąża za prezentowanymi danymi. Koniecznie dajcie znać czy takie rozwiązanie wyświetlania danych przypadło do Waszego gustu.
 
7. Wprowadziliśmy zabezpieczenie przed zbyt częstym wysłaniem kodu dwustopniowej weryfikacji (2FA) mailem.
 
8. W kwestii tworzenia własnych szablonów zawitała zmienna handlebar {{sent_at}} z datą wysyłki faktury.
 
 
Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie.
Powrót