Fakturowanie w e-commerce. Dlaczego warto zautomatyzować ten proces?

author Magda , 2018-10-16

Polacy kochają zakupy przez Internet! Jak wynika z badania E-commerce w Polsce 2017 zrealizowanego przez Gemius, w 2017 roku w sieci kupowało aż 54 proc. polskich internautów! W artykule wyjaśnimy, dlaczego e-sklepy często górują nad tradycyjnymi. Podpowiemy także, czy proces fakturowania może wpłynąć na sukces e-commerce.

Na początku 2018 wartość polskiego e-handlu wyniosła 40 miliardów zł. Zdaniem ekspertów z roku na rok kwota ta będzie coraz wyższa. Trudno się dziwić. Zdaniem uczestników badania E-commerce w Polsce 2017 zakupy online są nieskomplikowane (41 proc.) i wygodne (44 proc.), ale także tańsze (33 proc.) i zajmujące mniej czasu (39 proc.) niż te w sklepach tradycyjnych.

Niedziele wolne od handlu dodatkowy plus dla e-commerce

Na wzrost zysków sprzedaży w sklepach online wpłynął z pewnością zakaz handlu w niedziele. Jak deklarują internauci, najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność. Zamiast tradycyjnych sklepów, Polacy odwiedzają więc te internetowe.

Szybkość działania

Kluczem do sukcesu w e-sprzedaży jest nie tylko niska cena, ciekawy asortyment, dobrej jakości obsługa posprzedażowa i przyciągający uwagę design e-sklepu. Ogromne znaczenie ma również… szybkość realizacji zamówienia. Klient, który zrobi zakupy w niedzielę wolną od handlu, często oczekuje, że przesyłka „popłynie” do niego już w poniedziałkowy ranek. Czy taki scenariusz jest możliwy? Tak, ale…

Ważna automatyzacja

Aby usprawnić działanie e-sklepu warto zadbać o maksymalną automatyzację najważniejszych procesów. Dlaczego? Po to, aby działać maksymalnie szybko, wyeliminować ryzyko ludzkich błędów oraz zdjąć ze swoich ramion wszystkie czynności, których zwyczajnie nie musisz wykonywać. Jedną z nich jest fakturowanie. Dzięki integracji e-sklepu z modułem Fakturowni, proces wystawiania dokumentów księgowych będzie bezwysiłkowy.

Integracja Fakturowni z platformami e-commerce

Moduł Fakturowni możesz zintegrować z najpopularniejszymi platformami do e-handlu:

 • PrestaShop,
 • Allegro,
 • Siteor,
 • Shoplo,
 • Selly Shop,
 • CS-Cart,
 • Baselinker.

Integrując Fakturownię z e-sklepem wystawisz automatycznie (w zależności od wybranych parametrów):

 • fakturę VAT lub paragon,
 • zawsze fakturę VAT,
 • zawsze paragon,
 • zawsze proformę,
 • zawsze kosztorys,
 • zawsze rachunek.

Fakturownia wystawi dokument w zależności od wybranych ustawień. Dostępne ustawienia:

 • nigdy, tylko ręcznie,
 • po stworzeniu zamówienia,
 • po opłacie zamówienia.

 

Integracja Fakturowni z Allegro

Jeśli sprzedajesz produkty na Allegro, również możesz zintegrować swoją sprzedaż z kontem w Fakturowni. Manager Allegro umożliwia wygenerowanie danych ze zrealizowanych operacji w Allegro w postaci pliku XML. Otrzymane dane można zaimportować do Fakturowni i szybko wygenerować faktury dla kontrahentów. Fakturownia umożliwia także automatyczne poinformowanie klienta o wystawieniu dokumentu. Taki zabieg może być ważnym elementem obsługi posprzedażowej.

Autopłatności w sprzedaży e-commerce

Aby ułatwić kupującemu wykonaie płatności i co za tym idzie przyspieszyć realizację zamówienia, możesz wystawiać faktury z funkcją Autopłatności. Zalety takiej funkcjonalności docenisz nie tylko Ty sam, ale również Twoi klienci.

Dzięki automatycznym płatnościom, kupujący:

 • szybko i sprawnie zapłacą za zakupiony towar. A to przełoży się na tempo realizacji zamówienia. Zminimalizuje również ryzyko anulowania zamówienia z powodu braku płatności;
 • oszczędzą czas i energię, potrzebne na wszystkie dodatkowe czynności, jak wykonanie tradycyjnego przelewu;
 • będą postrzegać Twój sklep jako nowoczesny i innowacyjny. Umożliwienie kontrahentom dokonywania automatycznych płatności nie jest obecnie powszechne i może stanowić element wyróżniający Twoją firmę spośród konkurencji.

Fakturownia a sprzedaż zagraniczna

Dzięki Fakturowni szybciej i łatwiej obsłużysz także zamówienia od klientów mieszkających poza granicami naszego kraju. W ciągu kilku chwil wystawisz fakturę zagraniczną, dokonasz automatycznego przeliczenia waluty i zmienisz język.

Fakturownia dla e-handlu

Jesteś właścicielem sklepu online? A może dopiero planujesz go otworzyć? Dzięki Fakturowni automatyzacja czynności związanych z prowadzeniem e-sklepu będzie łatwiejsza, niż myślisz.

 

Fakturownia dla e-commerce to:

✓ Faktury, korekty, faktury zaliczkowe, noty korygujące, faktura europejska i wiele innych

✓ Obsługa magazynu, obsługa kodów EAN, drukowanie etykiet i szybkie wystawianie paragonów dzięki POS

✓ Autopłatności

✓ Automatyczne wystawianie i wysyłanie dokumentów po dokonaniu transakcji na Twojej stronie internetowej

✓ Możliwość zaproszenia współpracowników i zarządzania ich uprawnieniami

✓ Dostęp dla księgowości i szybsza wymiana dokumentów

✓ Automatycznie aktualizowane, szczegółowe raporty

✓ 31 języków dokumentów, wszystkie waluty świata

✓ Bezpłatne aktualizacje systemu

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na Targi e-handlu - największe wydarzenie dla sprzedających online w Europie Centralnej. Odbędzie się ono 9.11 w hali EXPO XXI w Warszawie. Stoisko Fakturowni znajdziesz w sekcji A2.4