Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2021

Fakturownia Fakturownia 2021-04-02
Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2021

Wielkanocny Baranek wskoczył z kopyta wraz ze świąteczną otoczką nowego miesiąca. Z końcem marca przybyło nam pisanek w koszyku oraz nowych funkcji w programie.

 

Pałaszując babkę z makiem i popijając ją zbożową kawą, zapraszamy do lektury świeżych smaczków od Fakturowni. 

1. Bardzo zależało Wam na pojawieniu się komunikatu, informującego o otworzeniu linku z fakturą w mailu, wysyłanym do Kontrahenta. Z przyjemnością zawiadamiamy, że w aktywnościach faktury już teraz możecie dostrzec pojawiające się powiadomienia o podglądzie i wydruku Waszej faktury przez odbiorcę.

2. Dodatkowo zmiana daty wystawienia, jest wyświetlana na początku aktywności edycji faktury. Zmiany dat w aktywnościach, są wyświetlane w formacie właściwym dla języka interfejsu użytkownika.

3. Faktury z błędem wysyłki są wyświetlane w panelu klienta również przy włączonej opcji "pokaż w panelu tylko wysłane dokumenty". To rozwiązanie daje możliwość szybkiej reakcji i podjęcia próby przekazania faktury klientowi nawet jeśli z przyczyn technicznych wysyłka nie powiodła się.

4. Informujemy o aktualizacji eksportu do Insert Rachmistrz Rewizor Nexo 1.08

5. Od 1 stycznia wprowadzono nowe stawki ryczałtu, tym samym pojawiła się kolejna struktura JPK EWP, która widnieje w naszym systemie jako plik JPK EWP 2.

Więcej o raportach w serwisie Fakturownia.pl przeczytasz tutaj. Poznaj również szczegóły dotyczące JPK_V7.

6. W kwestii tworzenia własnych szablonów, nowości również nie brakuje. Oto zmienne handlebars jakie są już dostępne: 

{{department.shortcut}} przy tworzeniu własnego eksportu dokumentów Ustawienia > Ustawienia konta > Szablony > Dodaj nowy szablon > rodzaj Lista dokumentów (eksport) pojawiła się możliwości uzyskania nazwy skróconej działu, zarówno w eksporcie do XLS jak i XML. Przeczytaj również o własnym formacie eksportu danych.

{{warehouse_document_numbers}} zmienna z numerami połączonych dokumentów magazynowych

{{client.id}} pozwala dodać w wiadomości o fakturze id klienta pobierane z kartoteki klienta

{{buyer_full_name}} dodaje zmienną pokazującą pełne imię i nazwisko osoby prywatnej na fakturze

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

7. Pojawiły się także cyfry kodu EAN pod kodami kreskowymi na wydrukach. Podczas drukowania dokumentów sprzedaży czy magazynowych przy produktach wyświetlał się kod w postaci kreskowej. Prosiliście o cyfry ponieważ, część z Was na ich podstawie identyfikuje towar przyjmowany na sklepach. Jak wielokrotnie podkreślamy Wasze potrzeby są dla nas istotne, stąd i ta zmiana z sukcesem wchodzi w życie oprogramowania Fakturownia. Więcej informacji o kodach EAN w naszym systemie znajdziesz tutaj.

8. Powstał przykładowy plik importu cenników, widoczny tylko na kontach z włączoną funkcją cenników. Więcej informacji o tworzeniu cenników i przypisywaniu produktów do cennika znajdziesz tutaj.

9. Na przesunięciach międzymagazynowych czyli na tak zwanych MM-kach zostało dodane podsumowanie wartości akcji magazynowych. 
Sprawdź również jak wygenerować raport podsumowania wartości akcji magazynowych.

10. Uwaga! Teraz mała rzecz, a jak cieszy. Ilu z Was po wpisaniu hasła zastanawiało się czy jest ono prawidłowe i logowało się z myślą, że za chwilę pojawi się komunikat z prośbą o ponowne jego wprowadzenie?  Lub ilu z Was nim kliknęło zaloguj/zarejestruj usuwało wpisane hasło i powoli, literka po literce z pełną uwagą i skupieniem wpisywało go raz jeszcze? Teraz ten problem nas już nie dotyczy, bo pojawiła się ikonka oka, czyli możliwość pokazania hasła przy logowaniu i rejestracji.

11. Podsumowanie miesiąca zamyka informacja o dodaniu “dodatkowego pola na fakturze” do pól zwracanych przez API. Jak mawia klasyk, mówisz i masz :) 

Podsumowanie miesiąca marzec w fakturowni

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie. 

 
Powrót