Fakturownia dla branży budowlanej

Jeszcze jedno narzędzie, które ułatwi Twoją pracę

Wypróbuj już teraz »

Dlaczego Fakturownia?

Dokumenty w 30 sekund

Wiemy, że w Twojej profesji czas jest bardzo ważny. Dlatego zaoszczędź go jak najwięcej na formalnościach. W Fakturowni w prosty sposób wystawisz dokumenty przychodowe i kosztowe, zarówno ze stawką 23% VAT, 8% VAT, jak również z procedurą Split Payment. Dajemy Ci narzędzie, dzięki któremu wystawisz i wyślesz dokument do klienta już w 30 sekund.

Notes w chmurze

Już nie musisz zapisywać danych Twoich kontrahentów w notesie, a wszystkie dane, które wprowadzisz do systemu będą bezpiecznie przechowywane w chmurze. Chcesz wystawić fakturę, rachunek, rozliczyć się z kontrahentem? Teraz wystarczy Ci do tego nawet telefon, a każdy paragon za zakupione materiały dodasz do wydatków za pomocą jednego zdjęcia. Przejrzyste raporty w każdej chwili pokażą Ci stan finansowy Twojej firmy, bez potrzeby wyliczania wszystkiego "na piechotę".

personalizowane dokumenty

Tak jak Ty dbasz o reprezentatywny wygląd budynków i ich wnętrz, tak Fakturownia zadba o fasadę Twojej firmy. Dopasuj wygląd faktury do Twoich potrzeb. Oferujemy siedem szablonów, których możesz używać naprzemiennie. Bez względu na to, który szablon wybierzesz, w prosty sposób możesz umieścić na wystawianym dokumencie logo oraz pieczęć Twojej firmy. Chcesz wybrać kolor kolumn oraz napisów na dokumentach? Taką możliwość również Ci oferujemy.

 

 

Znamy specyfikę Twojej branży

 

 

Specyfika branży

Dbamy o to, abyś był na bieżąco z przepisami dotyczącymi Twojej branży. Przykłady? Od stycznia 2017 roku, na skutek nowelizacji art. 17 ust. 1 pkt 8 Ustawy o VAT, usługi stanowiące roboty budowlane świadczone przez podwykonawców, zostały objęte mechanizmem odwrotnego obciążenia. Gdy odwrotne obciążenie zostało zastąpione procedurą Split Payment, dostosowaliśmy system tak, aby fakturowanie było szybkie, wygodne i bezbłędne. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie - będziemy przygotowani.

Preferencyjny VAT przy montażu towarów

Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest usługa wraz z materiałami, mieszcząca się w grupowaniu PKWiU 95.29.12.0 to usługodawca podczas wystawiania faktury stosuje preferencyjną stawkę podatku VAT w wysokości 8%. Fakturownia umożliwia wystawienie dokumentu ze wspólną stawką podatku zarówno dla świadczonej usługi, jak i dla wykorzystywanych do montażu materiałów.

 

feature1

Stany produktów pod kontrolą

Listwy, pianki, silikony, fuga czy podkład pod panele… Bez względu na to, czy sam dostarczasz materiały, z których korzystasz, czy też używasz tych dostarczonych przez kontrahenta, możesz śledzić dokładny stan produktów, które są zużywane. Funkcja magazynowa pozwoli Ci zliczać wszystkie zakupione produkty, oraz sprawdzać ile z nich wykorzystałeś.