Blog Fakturowni

Witamy Cię na blogu Fakturowni! Sprawdź polecane artykuły lub znajdź temat, który Cię interesuje.

fakturownia, shoper, integracje, api
Fakturownia - aktualności

Integracja Fakturowni z Shoper

Agata Olejniczak

Agata Olejniczak, 2021-10-13

Posiadasz sklep internetowy na platformie Shoper, a fakturowanie prowadzisz w systemie Fakturownia.pl? Możesz skorzystać z integracji tych dwóch narzędzi! Aplikacja znacząco ułatwia prowadzenie rozliczeń w sklepie www. Każde zamówienie (np. opłacone gdy tak zdecydujesz) generuje fakturę w Fakturowni. Automatycznie!

- Wdrożenie tej integracji było dla nas oczywiste. Mnóstwo naszych Klientów działa w branży e-commerce prowadząc sklepy na platformie Shoper. Przed wypuszczeniem aplikacji dla wszystkich użytkowników, przez kilkanaście tygodni prowadziliśmy skrupulatne beta testy. Dzięki temu oferujemy  narzędzie, które działa sprawnie, jest proste w obsłudze i znacząco ułatwia prowadzenie biznesu e-commerce - Michał Stefaniak, CMO w Fakturownia.pl.

Jak zacząć korzystać z integracji Fakturowni z Shoperem?

Aby zacząć korzystać z integracji należy posiadać konto w systemie Fakturownia.pl i Shoper.pl oraz wykonać kilka prostych kroków w celu połączenia obydwu systemów.

Zobacz film, jak połączyć Fakturownię z Shoperem

Krok nr 1

Wejdź do App Store w swoim profilu w Shoper.pl. Wybierz Dodatki → Appstore → Zainstaluj. 

jak połączyć Fakturownię z Shoperem krok 1

Krok nr 2

Zaakceptuj regulamin.

jak połączyć Fakturownię z Shoperem krok 2

Krok nr 3

Zaloguj się swoimi danymi do profilu w Fakturowni.

Krok nr 4

Uzupełnij formularz ustawień, m.in. zaznacz przy jakim statusie zamówienia powinny pojawiać się w Fakturowni faktury (np. po zmianie statusu zamówienia na Gotowe do wysyłki). Uzupełnij też dane sprzedającego na fakturach, zaznacz czy należy wysyłać fakturę także do Klienta oraz wybierz rodzaju dokumentów wystawianych w Fakturowni (np. paragon dla osób fizycznych, faktura dla firm). 

jak połączyć Fakturownię z Shoperem krok 4

I to wszystko! Twoja integracja powinna działać. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to skontaktuj się z nami shoper@fakturownia.pl.

Zmiana ustawień w integracji Fakturowni i Shopera

Jeżeli w trakcie używania aplikacji będziesz chciał zmienić ustawienia - nie ma żadnego problemu! Możesz to zrobić zarówno z poziomu systemu Shoper, jak i w Fakturowni.

Jak zmienić ustawienia aplikacji Shopera w Fakturowni

Jak zmienić ustawienia aplikacji Shopera w Fakturowni

 

W swoim profilu w Fakturowni wejdź w Ustawienia, a następnie Aplikacje/Dodatki. W ten sposób znajdziesz się w nowym App Storze Fakturowni. Kliknij w moduł Shopera, następnie Ustawienia i dokonuj zmian.

Powodzenia!

 

Jak zmienić ustawienia aplikacji Shopera w Fakturowni

Masz pytania/wątpliwości? Uwagi do integracji? Pomysły na inne integracje Fakturowni? Koniecznie skontaktuj się z nami - shoper@fakturownia.pl

Wypróbuj Fakturownię za darmo

Testuj wszystkie funkcje przez 30 dni bez opłat

Zarejestruj się!