Blog Fakturowni

Witamy Cię na blogu Fakturowni! Sprawdź polecane artykuły lub znajdź temat, który Cię interesuje.

Fakturownia - aktualności

Podsumowanie nowości w systemie - I kwartał 2022

Ewelina Rychlik

Ewelina Rychlik, 2022-04-13

Już jutro odbędą się Targi eHandlu w Warszawie i my też tam będziemy! Znajdziecie nas na stoisku numer D3.8, ale to nie wszystko! 

Przygotowaliśmy Konkurs, w którym udział może wziąć każdy uczestnik targów! Wystarczy odgadnąć ile osób liczy zespół Fakturowni, by zgarnąć jedną z nagród:

  • głośnik JBL GO 3, 
  • słuchawki JBL TUNE 500BT, 
  • mysz bezprzewodowa HP Z3700,
  • Xiaomi Mi Power Bank 3 10000 mAh.

Konkurs fakturowni na targach eHandlu, nagrody

Do zobaczenia na miejscu! A tymczasem przechodzimy do nowości w systemie, które pojawiły się w pierwszym kwartale 2022 roku!

Dark mode 

Palec do góry, kto już przełączył Fakturownię z trybu jasnego na tryb ciemny? Tak! Rok 2022 rozpoczęliśmy od wdrożenia dark mode. Od teraz można dać wytchnienie swym oczom, ponieważ ekrany z włączonym trybem ciemnym emitują o wiele mniej szkodliwego światła niebieskiego. 

Więcej o Dark mode - czym jest i jakie ma zalety? znajdziesz w tym artykule. 

Dark mode fakturowni mniej szkodliwego światła niebieskiego

JPK EWP (3)

Znamy doskonale dynamikę zmian prawnych jakie w ostatnim czasie mają miejsce w naszym kraju, dlatego jak zawsze możecie mieć pewność, że Fakturownia jest na bieżąco i stale dostosowujemy program do potrzeb prawidłowych rozliczeń. Od 1 kwietnia organy podatkowe mogą wymagać nowej struktury jednolitego pliku kontrolnego ewidencji przychodów dla płatników zryczałtowanego podatku dochodowego JPK_EWP(3) ale bez obaw, jest gotowy do wygenerowania wprost z naszego systemu. Wejdź z głównego panelu w sekcję Raporty - Moje JPK lub Lista raportów, gdzie spośród wymienionych pozycji znajdziesz Ewidencja przychodów (JPK EWP).

Odsetki ustawowe

Rada Polityki Pieniężnej również nie zwalnia i co miesiąc serwuje nam nowe podwyżki stóp procentowych, a tym samym zmienia się na bieżąco oprocentowanie odsetek za zwłokę, które jest przez nas aktualizowane w systemie. Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać notę odsetkową to kliknij tu i sprawdź gdzie wygenerować ją w Fakturowni. 

7 kwietnia zaliczyliśmy kolejny wzrost aż o 1 pkt procentowy co powoduje, że wysokość odsetek ustawowych wynikających z Kodeksu cywilnego wynosi odpowiednio:

8% – odsetki od sumy pieniężnej,

10% – odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego,

Wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych, do 30 czerwca 2022 r nie ulega zmianie. Odsetki te są ustalane zgodnie ze stanem stopy referencyjnej z 1 stycznia 2022 r., która wynosiła 1,75%. Dlatego też wciąż obowiązuje:

9,75% (tj. 1,75% + 8 punktów procentowych) w stosunku rocznym - w przypadku transakcji handlowych, w których dłużnikiem jest podmiot publiczny będący podmiotem leczniczym;

11,75% (tj. 1,75% + 10 punktów procentowych) w stosunku rocznym - w przypadku transakcji handlowych, w których dłużnikiem nie jest podmiot publiczny będący podmiotem leczniczym.

Sprawdź także: Klient spóźnia się z opłaceniem faktury? Sprawdź, co możesz zrobić!

Eksport do Symfonii 

Dla użytkowników korzystających z rozliczenia poprzez plik XML do Symfonia 4.0 stworzyliśmy nowy plik eksportowy z kodami GTU i procedur.

Oferta cenowa

Na liście dokumentów pojawiła się Oferta Cenowa jest ona dokumentem nieksięgowym, za pomocą którego możesz przedstawić Twojemu klientowi ofertę, prezentując jednocześnie produkt w formie graficznej, jak i zestawienie sugerowanych w zawieranej transakcji cen.

Chcesz aktywować ofertę cenową? Wybierz Ustawienia > Ustawienia konta i zaznacz dokument Oferta cenowa. Po zaznaczeniu okienka kliknij Zapisz w dolnej sekcji strony.

Dokumentom w Fakturowni możesz nadać własne formaty numeracji. Tak samo jest w przypadku oferty cenowej. Aby stworzyć własny szablon numeracji, przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Numerowanie > Domyślny format numerowania ofert cenowych. 

Jeżeli chcesz, aby w ofercie cenowej pojawiły się zdjęcia oferowanych produktów, wgraj zdjęcia produktów na karcie produktu Produkty > Edycja > Dodaj załącznik. Zdjęcie pojawi się w ofercie razem z opisem produktu.

Więcej szczegółowych informacji o ofercie cenowej.

oferta cenowa funkcja fakturownia.pl przykład

Wielu Użytkowników

Właściciele większych kont z wieloma zmianami w użytkownikach, zapewne zauważyli, że uporządkowaliśmy listę użytkowników. Teraz na górze widoczny jest właściciel konta, a następnie w kolejności alfabetycznej pozostali użytkownicy. Mamy nadzieję, że ta drobna kosmetyka znacząco ułatwi Wam poruszanie się wśród współpracowników. Jeśli Twój pracownik nie ma jeszcze dostępu do Twojego konta w systemie, możesz dodać go i przydzielić do określonego działu. Jak dodać nowego użytkownika do swojego konta? - wpis do Bazy Wiedzy.

Karta Klienta - edycja

Pozostając przy usprawnieniach, w sekcji Klienci po wybraniu jednego z nich, na karcie klienta u dołu strony, możecie nadzorować kiedy i przez kogo klient był tworzony, edytowany, updatowany i co ewentualnie zostało zmieniane. A jeśli na liście klientów macie dublujące się pozycje i zastanawiacie się jak pozbyć się zdublowanych klientów, to kliknij tu i zapoznaj się z wpisem w naszej Bazie Wiedzy, gdzie krok po kroku wyjaśniamy każdą z funkcji programu.

Rozwiązanie Konkursu na Instagramie

Kilka dni temu zakończyliśmy zabawę na naszym profilu na portalu społecznościowym Instagram, gdzie do wygrania były słuchawki nauszne, głośnik przenośny oraz powerbank. Pytaliśmy Was o Najdziwniejsze miejsce, w jakim zdarzyło Ci się wystawić fakturę?

I tak oto bezkonkurencyjnie wygrała Pani wprost ze swojego laboratorium chemicznego.

Dalej swoją szczerością rozbawiła nas pisarka Monika Liga, która faktury wystawia w miejscu skupienia i kopalni kreatywnych pomysłów.

Na trzecim miejscu uplasowała się Pani Klaudia z excelem, na kolanie, w przedziale pociągu dała radę dostarczyć fakturę na czas. 

Podcast Fakturownia - Sposób na firmę

W najnowszym podcaście naszej serii Sposób na firmę, Katarzyna Ellerik z LexDigital obszernie omawia temat RODO i porusza istotne kwestie przydatne zarówno dla przedsiębiorców jak i konsumentów. Jeśli jeszcze tej pozycji nie wrzuciłeś na głośnik, to koniecznie nadrób zaległości!

Podcast Fakturownia - Sposób na firmę lex digital

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Linkedinie oraz Instagramie.

 

Wypróbuj Fakturownię za darmo

Testuj wszystkie funkcje przez 30 dni bez opłat

Zarejestruj się!