Cyberbezpieczeństwo - na czym polega i jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Fakturownia Fakturownia 2021-10-29
cyberbezpieczenstwo,fakturownia,cyberatak,cyberprzestrzen,ochrona

W czasach, kiedy jesteśmy coraz bardziej zależni od otaczającej nas i nieustannie rozwijającej się technologii, stajemy się łatwym celem dla zorganizowanych grup przestępczych, tzw. Cyberprzestępców. Cyberprzestępcy dopuszczają się cyberataków, aby pozyskać w sposób nielegalny, dane wrażliwe, dokumentację użytkowników i wszelkie informacje niejawne, które mogą wykorzystać dla uzyskania korzyści.

Chcąc zapobiegać potencjalnym atakom hakerów, firmy, w ramach działań nazywanych Cyberbezpieczeństwem, wprowadzają ogrom najróżniejszych zabezpieczeń. Poznaj szczegóły.

Na czym polega Cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to nic innego, jak cały szereg szeroko pojętych działań, których celem jest ochrona osób i ich biznesów, opartych o cyberprzestrzeń. W szczególności dokumentacji i informacji, dotyczących wrażliwych danych. W celu zapobiegania potencjalnym atakom i by jak najbardziej zminimalizować ich ryzyko, ważna jest świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą działanie w Internecie i znajomość podstawowych czynności, które mogą nas zabezpieczyć.

W Fakturowni pragniemy zapewnić najwyższą jakość ochrony naszych klientów stosując m.in:

 • Logowanie do systemu, możliwe wyłącznie po podaniu loginu i hasła, poprzez odpowiednią strefę klienta.

 • Tworzenie kopii zapasowych, przechowywanych na terenie UE i szyfrowanych, w związku z czym wszystkie dane dotyczące klientów, produktów i wystawionych dokumentów księgowych codziennie są zapisywane (tzw. backup danych). Dzięki naszym testom nad przywracaniem backupu danych masz pełną gwarancję, że ich nie stracisz, nawet w przypadku awarii. 

 • Szyfrowanie danych, dzięki czemu wszelkie transmisje danych pomiędzy Fakturownią a komputerami klientów są zabezpieczone certyfikatem SSL. (Analogiczne rozwiązania stosowane są bankowości elektronicznej).

 • Dostęp do danych posiada niewielu pracowników Fakturowni i każda z tych osób ma podpisaną umowę o zachowaniu poufności.

 • Udzielenie dostępu do konta tylko z wybranych adresów IP. Tym sposobem właściciel konta może zdecydować i wskazać które numer IP będą miały możliwość korzystania i logowania się do konta. Taką opcję możemy włączyć w ustawieniach, a o szczegółach przeczytasz tutaj

 • Włączona stopka, umieszczana na dole generowanych w systemie dokumentów. W przypadku ewentualnych przestępstw bądź hackowaniem systemu, dokumenty, na których widnieje specjalnie oznakowana stopka (potwierdzenie autentyczności ich pochodzenia) pomagają w ustaleniu ważnych faktów i stanowią dowód w sprawie. 

 • Dwustopniowe logowanie, różniące się od standardowego logowania tym, że należy wykonać dodatkową czynność, polegającą na podaniu podczas logowania specjalnego kodu, potwierdzającego tożsamość Użytkownika.

Dajemy dwie możliwości dwustopniowego logowania: dwuetapowej weryfikacji poprzez e-mail oraz weryfikację dzięki aplikacji Google Authenticator. Dzięki nim żadna osoba nie będzie mieć tym samym możliwości zalogowania się na Twoje konto w Fakturowni. 

 

Istotną rolę w zachowaniu Cyberbezpieczeństwa odgrywają także powiadomienia, pojawiające się w trakcie logowania, szczególnie te o alertach bezpieczeństwa.  Dzięki takim komunikatom wiesz, na co zwracać uwagę, jakich podejrzanych linków nie otwierać i na jakie maile uważać. W ten sposób przekazujemy naszym klientom wszelkie informacje, o zauważonych przez nas naruszeniach na stronie. 

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce i w Europie
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

Co jeszcze możemy zrobić, aby zadbać o bezpieczne korzystanie  z Fakturowni? 

W dużej mierze także samodzielnie możemy dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, korzystając z kilku prostych zasad, które pomogą zmniejszyć ryzyko ataku na nasze dane. Jakie to zasady?

 • Zawsze sprawdzaj, czy w polu adresu strony wyświetla się https://app.fakturownia.pl/login lub https://_PREFIKS_TWOJEGO_KONTA_.fakturownia.pl/login i czy adres zaczyna się od https://

 • Upewnij się, czy w oknie przeglądarki (przed adresem strony) widnieje znak kłódki, jeśli tak, jest to oznaka szyfrowanego połączenia i gwarancja bezpiecznej wymiany danych. 

 • Nigdy nie ignoruj ostrzeżeń przeglądarki  na temat błędnego certyfikatu bezpieczeństwa. 

 • Nie otwieraj podejrzanych wiadomości/maili, które mogą zawierać wirusa. 

 • Nie klikaj w linki do logowania, przesyłane drogą mailową lub poprzez wiadomości, bo może to być próba wyłudzenia danych. 

 • Na stronę Fakturowni wchodź poprzez adres https://fakturownia.pl i loguj się przyciskiem Zaloguj się albo wpisz ręcznie adres: https://app.fakturownia.pl/login.

 • Nie korzystaj z wyszukiwarek internetowych (Google, Bing, Yahoo i inne), aby logować się na swoje konto. 

 • Utwórz mocne hasło, składające się z cyfr, znaków specjalnych oraz małych i dużych liter oraz pamiętaj o tym, aby regularnie je zmieniać.

 • Po zakończeniu pracy do wylogowania się używaj przycisku Wyloguj.

 

Zespół Fakturowni dba o dokumenty oraz dane, zarówno użytkowników, jak i ich klientów, żeby były odpowiednio chronione i spełniały wszelkie normy prawne. Nowoczesne zaplecze technologiczne, zachowywanie standardów z obszaru ochrony oraz spełnianie wymogów narzuconych przez instytucje, są gwarancją bezpiecznego korzystania z naszego narzędzia.

Uwaga! Pamiętajmy, że hakerzy potrafią edytować strony tak, aby wyglądały jak te, które dobrze znasz. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami poprzez info@fakturownia.pl.

 

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej ani podatkowej i jako taka nie powinien być traktowany, a przedstawione treści mogą ulec przedawnieniu. Czytelnik wykorzystuje poglądy przedstawione przez Autora dla własnych potrzeb jedynie na własną odpowiedzialność. 
 
Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebooku oraz Instagramie.
 
Powrót