Podsumowanie nowości w systemie - wrzesień 2020

author Fakturownia , 2020-10-02
podsumowanie miesiąca

Dzień dobry, publikujemy kolejne podsumowanie miesiąca, a w nim kilka ciekawych pomniejszych nowości oraz to, co zainteresuje bez wątpienia wielu użytkowników: informacje o GTU, oznaczeniach transakcji oraz plikach JPK_V7. Zapraszamy do lektury.

 1. Podczas tworzenia dokumentu w wydatkach, magazynem, który był sugerowany przez system był ostatni stworzony na koncie magazyn. Obecnie magazyny są wyświetlone w kolejności: Magazyn Główny, Magazyn Produkcyjny, następnie reszta magazynów w kolejności alfabetycznej.

 2. Faktury cykliczne wystawiane były zawsze o godzinie 11 czasu CEST. Obecnie użytkownik ma możliwość wybrania godziny wystawienia faktury cyklicznej. Jeśli nie zostanie ona wybrana, system zapamięta moment stworzenia cyklu, a faktury będą wystawiane o najbliższej momentowi stworzenia cyklu pełnej godzinie.

Na przykład:

Cykl jest tworzony o godzinie 14:10, twórca nie wskazuje preferowanej godziny wystawiania dokumentów cyklicznych. Faktury będą wystawiane o godzinie 14.

 1. Role użytkowników zostały uzupełnione o możliwość pracy jedynie na dokumentach wydatkowych bez dostępu do przychodów.
   

  Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
  Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.

  Zarejestruj się w Fakturownia.pl
 2. Kolejnym językiem interface’u Fakturowni jest język portugalski. Język interface’u może zostać zmieniony w Ustawieniach:

 3. Nota korygująca oraz faktura RR są dokumentami wystawianymi przez nabywcę transakcji. Ich oznaczenia zostały przeniesione do sekcji wydatków.

 4. Numer identyfikacyjny osoby fizycznej (NIP/PESEL)nie był do tej pory obsługiwany przez szablony: gray, plain black, simple. Najnowsza aktualizacja umożliwiła wyświetlanie tych numerów na fakturach wystawionych przy użyciu wspomnianych szablonów.

 5. Na koniec spora dawka informacji dotyczących wchodzących w życie zmian prawnych

  a. W związku z kodami GTU pojawiła się możliwość: 
  - uzupełniania kodów GTU dla produktów
  - uzupełniania kodów GTU dla całej faktury
  - uzupełniania kodów GTU dla pozycji faktur 
  - wyświetlania kodów GTU na wydrukach faktur (zależne od ustawień konta)
  b. Pojawiły się oznaczenia dotyczące procedur dla faktur przychodowych:
  SW, EE, TP TT_WNT TT_D MR_T MR_UZ I_42 I_63 B_SPV B_SPV_DOSTAWA B_MPV_PROWIZJA MPP oraz oznaczenia RO, WEW, FP.
  c. Została dodana możliwość generowania plików JPK_v7

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebooku oraz Instagramie.