Podsumowanie nowości w systemie - grudzień 2017

author Maria Seta , 2018-01-03

​​Witamy Was w Nowym Roku. Na początek przypominamy o obowiązku generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT, który od stycznia obejmuje już wszystkich przedsiębiorców zarejestrowanych jako czynni podatnicy VAT. Fakturownia oferuje możliwość wygenerowania pliku JPK_VAT w wersji 3 w dostępnej w każdym płatnym planie abonamentowym sekcji Raporty. Przypominamy również, że pierwszy plik za styczeń należy przesłać do 25 lutego. Naszą tradycją stało się już informowanie Was o efektach naszej pracy, zapraszamy więc do zapoznania się z nowościami, które pojawiły się w systemie w grudniu.

 1. Na liście dokumentów magazynowych nowością jest możliwość sortowania po dacie stworzenia i dacie wystawienia dokumentu.
   
 2. Na liście przychodów dodana została możliwość wyfiltrowania dokumentów cyklicznych.


   
 3. Kontynuujemy usprawnianie przemieszczania się pomiędzy fakturą korygowaną a wystawioną na jej podstawie korektą. Ostatnio umożliwiliśmy szybkie przełączenie się z korekty na fakturę pierwotną. W tym miesiącu opcja działa już w dwie strony: na podglądzie faktury pierwotnej znajdziecie link do odpowiadającej jej korekty.
   
 4. Do tej pory w sekcji “Dodaj nowy szablon” można było tworzyć szablony na podstawie kodu szablonów Fakturowni jedynie w przypadku faktur. Udostępniliśmy kod szablonów innych dokumentów, takich jak KP, KW czy nota korygująca.
   
 5. Osoby używające własnych szablonów dokumentów, podczas ich tworzenia, mogą korzystać również z nowej zmiennej handlebars {{invoice_category}}.
   
 6. Raport KPiR został przystosowany do potrzeb osób niebędących płatnikami VATu. W momencie, gdy na koncie wyłączona jest opcja VATu, KPiR będzie generował się ze wskazaniem kwot brutto.
   
 7. Aktywności użytkowników na koncie zostały wzbogacone o nową aktywność, jaką jest próba odzyskania hasła.
   
 8. Do listy zmiennych, używanych na fakturach cyklicznych oraz dokumentach podobnych, dodana została zmienna  {{month_in_words-N}), która pozwala na wystawienie dokumentów ze słownymi nazwami ubiegłych miesięcy.
   
 9. Tak jak zapowiadaliśmy, rozwijamy sprzedaż w oparciu o kody kreskowe. W grudniu pojawiła się możliwość obsługi produktów poprzez kody kreskowe w standardzie EAN-13. Produkty mogą być wyszukiwane po kodzie kreskowym (również za pomocą skanera kodów). Kody mogą być drukowane na fakturach, a także można drukować etykiety do znakowania sprzedawanych produktów, w ilości widniejącej na dokumencie przyjęcia lub wydania.


   
 10. W celu ułatwienia wyboru języków, w przypadku wystawiania faktur dwujęzycznych, podzieliliśmy pole wyboru na dwa osobne pola. Zamiast szukać odpowiedniej kombinacji języków, Użytkownik może wskazać te języki, których potrzebuje.
   
 11. W sekcji Słowniki został dodany nowy słownik, służący dodaniu własnych typów płatności.

W odpowiedzi na mnogie pytania o pliki JPK_FA oraz JPK_MAG, informujemy, że są one w trakcie przygotowań i będą dostępne w systemie przed lipcem 2018, kiedy to wejdzie obowiązek ich generowania na żądanie organów podatkowych.  Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nowości na bieżąco na Twitterze i Facebooku.