Witamy Cię na blogu Fakturowni! Sprawdź polecane artykuły lub znajdź temat, który Cię interesuje.
Fakturownia, 2016-08-05
Już za tydzień kolejne zestawienie!
1. Do tej pory import klientów do Fakturowni oznaczał stworzenie nowych rekordów bez możliwości wpłynięcia na dane zapisane w systemie. Teraz system pozwala na aktualizację informacji o klientach. Przypominamy, że ta funkcja już od jakiegoś czasu jest dostępna również przy imporcie produktów.
2. Jeżeli na liście faktur aktywowana została kolumna “Sprzedawca”, możliwe będzie sortowanie dokumentów według działu, który został ujęty na fakturze jako dział sprzedający.
3. Niektórzy użytkownicy przełączając się pomiędzy planami dostępnymi w Fakturowni, zapominają, że jeden z planów został uprzednio opłacony i wciąż może być aktywny. Nie chcemy, aby ta informacja Wam uciekła, dlatego dodaliśmy powiadomienie, które pozwoli Wam powrócić do wciąż aktywnego planu.
4. Do dość bogatej listy banków, z których użytkownicy mogą zaimportować płatności dołączył właśnie GetinBank. Listę wszystkich dostępnych banków można znaleźć tutaj.
5. Ułatwiamy Wam import faktur pomiędzy dwoma kontami w Fakturowni: od teraz możliwe będzie również eksportowanie i importowanie dodatkowego pola na fakturze (które można dodać w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Dodatkowe pole na fakturze).
6. Do Waszej dyspozycji oddajemy nowy raport dotyczący wartości i ilości produktów w magazynie w danym okresie. Raport ten jest generowany na podstawie dokumentów magazynowych.
7. W górnym menu, tuż obok pola wyszukiwania dodaliśmy button przekierowujący do wpisów opublikowanych na naszym blogu. Kiedy zauważycie, że przycisk świeci się na czerwono, oznacza to, że na blogu czeka na Was opis nowości w systemie, nowe podpowiedzi dla przedsiębiorców lub inne przydatne informacje, które chcemy Wam przekazać.
8. Głównym przeznaczeniem faktury korygującej jest korekta danych liczbowych wpływających na przeprowadzaną transakcje. Na formularzu faktury korygującej wprowadziliśmy jednak zmianę umożliwiającą korektę innych danych poza pozycjami faktury. Zmiana ta umożliwia sprzedawcy wprowadzenie korekty w danych takich, jak dane kontrahenta (np. adres czy NIP) lub nazwa sprzedanego produktu.
O nowościach informujemy na bieżąco na łamach twittera i facebooka. Zapraszamy do śledzenia nas i komentowania.
Fakturownia - porady
10 pomysłów co można wrzucić w koszty
Przedsiębiorca w cyklu życia firmy ponosi wiele wydatków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, ewidencjonując je w koszty i obniżając tym samym podstawę opodatkowania, czyli swój dochód.
Justyna Zaporowska
fakturownia - komunikaty
Nowości i optymalizacje: październik 2024
Październik zdecydowanie był w Fakturowni miesiącem integracji: właśnie w tym obszarze wprowadziliśmy najwięcej nowych opcji i usprawnień. To jednak nie koniec udogodnień, nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie.
Paulina Grzęda
Fakturownia - aktualności
MŚP w czasach AI, czyli jak się wybić na tle konkurencji?
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zapisali się na nasz webinar "MŚP w czasach AI, czyli jak się wybić na tle konkurencji?". Niestety, z przyczyn technicznych webinar nie odbył się na żywo.
Ewelina Helbrecht
KSeF bez tajemnic: Co się zmienia po ogłoszeniu wyniku audytu technicznego?
“Od trzęsienia ziemi do trzęsienia ziemi”, czyli o zmianach we wdrażaniu KSeF po wyniku audytu technicznego szczegółowo omówiła Magdalena Malicka, Analityczka Biznesowa i specjalistka ds. KSeF w Fakturowni.
Czego nie powie Ci księgowa a chcesz wiedzieć o finansach swojej firmy
Dziękujemy wszystkim uczestnikom webinaru, musimy przyznać, że była to solidna dawka informacji! Bardzo cieszy nas ilość pozytywnych opinii, które otrzymaliśmy zaraz po wydarzeniu.
Nowości i optymalizacje: wrzesień 2024
We wrześniu pracowaliśmy intensywnie nad optymalizacjami systemu. Mamy też kilka nowości, które z pewnością ucieszą naszych Użytkowników. Oto najważniejsze z nich!
Podsumowanie nowości sierpień 2024
Co nowego w sierpniu? To był miesiąc pełen pracy! Wprowadziliśmy szereg ulepszeń, które usprawnią Twój biznes.
Testuj wszystkie funkcje przez 30 dni bez opłat
Czym jest Google Authenticator i jak może chronić Twoje dane w Fakturowni?
Mimo coraz większej świadomości użytkowników, ataki phishingowe i hakerskie są nadal jednym z głównych problemów związanych z przechwyceniem tożsamości, dotykających zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Myślisz, że Ciebie ten temat nie dotyczy? W ostatnim kwartale 2024 r. aż 25% incydentów było związanych z wyłudzeniem hasła.
Sylwia Cerecka
Jak zmienić biuro rachunkowe?
Prowadzenie firmy jest nierozerwalnie związane z prowadzeniem księgowości. Chociaż dla wielu osób prawo podatkowe i stosy faktur czy umów stanowią największy koszmar w byciu przedsiębiorcą, nie taki diabeł straszny jak go malują!
Sandra Wiśniewska
Phishing - jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dać się oszustom?
W erze cyfrowej, gdzie większość naszych aktywności przeniosła się do Internetu, zjawisko phishingu staje się coraz bardziej powszechne i wyrafinowane.
Prowadzenie firmy
Dokument nieksięgowy: co to jest i jakie są rodzaje dokumentów nieksięgowych?
Dokumenty nieksięgowe to pojęcie, które rzadko jest używane w języku rachunkowości, choć tego rodzaju dokumenty bardzo często funkcjonują w praktyce. To nic innego jak swoiste oferty cenowe składane klientom. W systemie Fakturownia możesz bez trudu wygenerować własny dokument nieksięgowy, a następnie przesłać go do kontrahenta lub na jego podstawie wystawić fakturę VAT.
Więcej o dokumentach nieksięgowych oraz ich tworzeniu przeczytasz w poniższym artykule.
Sandra Wiśniewska, Ewelina Helbrecht
JDG: Wszystko, co musisz wiedzieć o prowadzeniu własnej firmy
Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, z pewnością zadajesz sobie pytanie jakie są koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
Składka zdrowotna. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2025?
W przyszłym roku przedsiębiorcy mogą spodziewać się zmian w zasadach obliczania składki zdrowotnej. Chociaż zmiany prognozowane są dopiero na rok 2025, już teraz możemy dowiedzieć się czego należy się spodziewać po nadchodzącym roku. Wielu deklaruje, że nowelizacja przepisów to spora korzyść dla przedsiębiorców.