podsumowanie miesiąca
Fakturownia - aktualności

Podsumowanie nowości w systemie - grudzień 2020

Fakturownia

Fakturownia, 2021-01-07

Witamy Was gorąco w nowym roku! Tegoroczne publikacje zaczynamy standardowo podsumowaniem ostatniego miesiąca starego roku. Dziś piszemy o kilku nowościach, które dotyczą kodów GTU i kodów procedur, o importach i eksportach a także o nowej funkcji zabezpieczającej konto w systemie. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w systemie.

 1. Szablon gray został poprawiony i dostosowany do faktur końcowych, zawierających dużą ilość treści, na przykład faktur dwujęzycznych z dodatkowymi kolumnami w tabeli “Pozycje”. Poprawione zostało skalowanie tekstu oraz dopasowanie wydruku takiej faktury.

 2. Pojawiły się nowe zmienne handlebars, które mogą zostać wykorzystane podczas tworzenia własnych szablonów:

 • {{{client_panel_view_link_unpaid}}} zawiera link do panelu klienta z nieopłaconymi fakturami;

 • {{accounting_code}} odpowiednio dla pozycji (produktu) i nabywcy (klienta), oznaczający “kod księgowy”. Może być wykorzystany przy tworzeniu własnego eksportu księgowego.

Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl
 1. Opublikowana została wersja 2.2.7 modułu Fiskator.

      Zapoznaj się ze szczegółami wydruku paragonów fiskalnych w Fakturowni

 2. Pojawiła się możliwość oznaczania faktur, zaliczek i końcowych jako faktur wystawionych do paragonów, które nie zostały uprzednio zarejestrowane w systemie.

 3. W przypadku importu faktur z systemu aukcyjnego Allegro można zaznaczyć nowo zaimplementowany checkbox, za pomocą którego do dokumentów dodany zostanie kod SW - dostawa w ramach sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju, o której mowa w art. 23 Ustawy o VAT.

      Dowiedz się więcej o imporcie Allegro

 4. Dodana została aktualizacja importu i eksportu faktur, dająca możliwość eksportu i importu oznaczeń dotyczących procedur (format xls).

 5. Raport Magazyn Marża został uzupełniony o możliwość wskazania wybranego magazynu, w przypadku gdy na koncie zostało stworzonych kilka magazynów.

 6. Filtr MOSS, używany w Raportach do wyboru kraju nabywcy, został uzupełniony o możliwość wyboru krajów z UE oraz UE bez peryferiów, to jest, między innymi, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika czy Majotta.

  Filtr MOSS kraj nabywcy

 7. Do kolumn importu faktur dodana została kolumna dotycząca procentu rabatu na pozycji: position.discount_percent.

 8. Nową funkcją poprawiającą bezpieczeństwo danych na Twoim koncie jest funkcja Wymagaj logowania z wykorzystaniem dwustopniowej weryfikacji, którą można odnaleźć w menu Ustawienia konta > Konfiguracja > Bezpieczeństwo.

 9. Na koniec kilka nowości dotyczących kodów GTU oraz kodów procedur:

 • kody GTU oraz oznaczenia procedur dostępne są na dokumencie proforma;

 • kody GTU uzupełniane są na fakturach wystawionych na podstawie dokumentów magazynowych, w momencie gdy na samym dokumencie magazynowym nie ma zawartego kodu GTU, lecz produkty widniejące na dokumencie mają przypisany kod GTU na karcie produktu;

 • podczas tworzenia faktur przez API zwracany jest również kod GTU oraz oznaczenia procedur.

 

podsumowanie miesiąca grudzień w fakturowni

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebooku oraz Instagramie. Życzymy również wszystkiego co najlepsze w rozpoczynającym się roku!