Podsumowanie nowości w systemie - marzec 2018

author Maria Seta , 2018-04-03

Witamy Was wiosennie i przedstawiamy listę nowych funkcji, które pojawiły się w Fakturowni w ubiegłym miesiącu. W marcowym podsumowaniu przeczytacie między innymi o funkcji POS (która jest zwieńczeniem opracowanej w końcówce ubiegłego roku obsługi kodów kreskowych EAN-13), module Księgowości Online, a także o opcjach poprawiających bezpieczeństwo danych przechowywanych na koncie. 

 1. Na początek funkcja, nad którą pracowaliśmy od jakiegoś czasu i której zapowiedzią była opcja obsługi kodów kreskowych EAN-13:
  Punkt Obsługi Sprzedaży pozwala na szybkie generowanie paragonów za pomocą skanera kodów kreskowych. Obsługa modułu fiskalnego pozwoli dodatkowo wydrukować generowane paragony. Dzięki modułowi POS czas obsługi klienta może skrócić się nawet o połowę.

 2. Z poziomu listy faktur, po zaznaczeniu kilku dokumentów, można zarządzać takimi opcjami jak: drukowanie, wysyłka, wystawianie dokumentów magazynowych czy usuwanie dokumentów. W marcu dodana została również możliwość zmiany działu, kategorii oraz statusu dla wielu zaznaczonych dokumentów.

 3. ID produktu sprzedawanego na fakturze, to kolejna kolumna, która na prośbę użytkowników została dodana do pliku importu.

 4. Funkcja pozwalająca określić, czy kontrahent jest firmą, czy osobą fizyczną była dostępna do tej pory jedynie na karcie klienta, w trybie jego edycji. Możliwość wyboru została dodana również na fakturach i dokumentach magazynowych.

 5. Przy generowaniu raportu Ewidencja zakupów VAT można wybrać opcję utworzenia raportu z ujęciem wydatków bez naliczonego podatku VAT. W tym celu należy zaznaczyć odpowiedni checkbox.

 6. Moduł Księgowości Online został rozszerzony o nowy rodzaj wydatku: środki trwałe 50%.
   

 7. Na liście dokumentów można włączyć kolumnę, która pokaże przypisane do dokumentów daty księgowania.

 8. W celu zwiększenia bezpieczeństwa konta, w funkcji Aktywności użytkowników dodana została możliwość śledzenia wszystkich udanych logowań do konta. Przypominamy, że do opcji mają dostęp właściciel oraz administratorzy po aktywowaniu opcji Aktywności.

 9. Kolejną funkcją, zwiększającą bezpieczeństwo danych archiwizowanych na koncie, jest opcja podwójnej autentykacji logowania. O opcji piszemy szerzej w Bazie Wiedzy.

 10. Dokumentom generowanym w Fakturowni można nadać własny, predefiniowany format numeracji. Do listy dokumentów z własnym formatem numeracji dołączyły kolejne dokumenty magazynowe: Rozchód Wewnętrzny (RW) oraz Przyjęcie Wewnętrzne (PW).
   

Dziękujemy za Wasze sugestie, są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju systemu. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nowości na bieżąco na Twitterze i Facebooku.