Jak oszczędzać w firmie? 5 powodów, dla których nasz program do faktur pozwoli Ci zaoszczędzić!

author Malgorzata Kozicka , 2015-09-21

Szukasz sposobów na oszczędności w firmie. Optymalizujesz podatki, starasz się outsource’ować część usług, zmniejszyłeś abonament za telefon i internet. Czy masz jeszcze jakieś pomysły na oszczędzanie? My mamy! Jest nim nasz program do faktur.

 

W jaki sposób program do faktur online oszczędzi Twoje pieniądze?

Koszty programu są niskie. W przypadku desktopowych wersji programu, musisz liczyć się z kosztami rzędu od 300 złotych w górę, w zależności od funkcjonalności, jakich potrzebujesz. Fakturownia w wersji online jest darmowa, jeśli wystawiasz do 3 faktur miesięcznie, a pakiet płatny z nielimitowaną liczbą faktur możesz mieć już za 6,40 zł miesięcznie. To niecałe 80 zł na rok!

 

Nie musisz płacić za papier, ani tusz do drukarki. Faktury wystawione w naszym programie mogą zostać wysłane do klienta na maila. To druga strona dba o druk. Skracany jest też czas dostarczenia dokumentu, właściwie do kilku kliknięć. To ważne również wtedy, gdy klient zagubił fakturę i potrzebuje jej duplikatu. Fakturę elektroniczną zawsze możesz wysłać ponownie. 

Koniec z kolejkami na poczcie. Skoro Fakturownia daje Ci możliwość wysyłki faktury elektronicznej, nie musisz już jej wysyłać drogą tradycyjną. Nie płacisz więc za kopertę, czy znaczki. Pomyślisz, że przecież to drobiazg. Pozwól, że przedstawimy Ci krótkie wyliczenie. Załóżmy, że masz 10 klientów, każdemu co miesiąc musiałbyś wystawić fakturę i wysłać ją pocztą. Dobrze, jeśli zrobiłbyś to listem poleconym. Ten w wersji zwykłej kosztuje 5,50 zł za sztukę. Dolicz do tego koszty kopert – 10 groszy za sztukę. Co miesiąc musiałbyś wydać 56 zł. W skali roku to 672 złote. Jeśli wybierzesz nasz program, to zostaną w Twojej kieszeni.

 

Płacisz tak długo, jak chcesz. Załóżmy, że Twoja firma ma 1,5 roku, jednak nieoczekiwanie musisz ją zawiesić. W przypadku tradycyjnego programu do faktur najprawdopodobniej musiałbyś wykupić całoroczną licencję i zapłacić za nią z góry. W Fakturowni płatności odbywają się cyklicznie, również co miesiąc. Możesz więc w każdej chwili zawiesić korzystanie z programu, kiedy tego nie potrzebujesz. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy prowadzisz biznes sezonowy.

 

Czas to pieniądz, a Ty możesz mieć go więcej. Nasz program do fakturowania oszczędza Twój czas. Masz do niego dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, Fakturownia ma też wersję mobilną, więc możesz wystawić fakturę, wysłać przypomnienie, gdziekolwiek jesteś.  Oszczędzacz czas również dodając nowego klienta – wystarczy NIP, reszta dodaje się automatycznie.

 

Jak jeszcze program do faktur może oszczędzać Wasze pieniądze? Dajcie znać w komentarzach!

 

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej ani podatkowej i jako taka nie powinien być traktowany, a przedstawione treści mogą ulec przedawnieniu. Czytelnik wykorzystuje poglądy przedstawione przez Autora dla własnych potrzeb jedynie na własną odpowiedzialność.