Reaktor Warsaw - Tu pracujemy. Poznaj zalety coworkingu

author Malgorzata Kozicka , 2015-09-03

Mówisz start-up, myślisz coworking! Dlaczego warto wynająć biurko, a nie biuro?

Coworking to wspólna praca, we wspólnej przestrzeni, ale nad różnymi projektami. Dla siebie, dla klientów. To wręcz idealne środowisko dla osób, które założyły start-up i pędzą autostradą innowacyjności, ale też dla tych, dla których przedsiębiorczość to drugie imię – nie mają pomysłu na start-up, ale na mały, własny biznes. Dlaczego warto zainteresować się tą formą pracy?

Morze kreatywności i inspiracji

Praca w domu nie jest dla każdego. Garażowe rozważania na temat projektów też nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Zastanawiasz się, drążysz, próbujesz i nic. Znajdź biuro coworkingowe, usiądź przy „swoim” biurku i spróbuj teraz. Nic? Przejdź do chillout roomu. Nadal nic? Zaparz kawę. Et voila! Jeden impuls, myśl, czyjeś potknięcie (dosłowne) w progu, może sprawić, że znajdziesz rozwiązanie problemu, nad którym zastanawiałeś się dobrych parę miesięcy. Zmiana otoczenia, praca z osobami, które podobnie, jak Ty nastawione są na sukces może dać Ci naprawdę sporo. Może ktoś Cię tylko zainspiruje, a może znajdziesz partnera, z którym stworzysz coś rewelacyjnego?

 

Coworking to wiedza

Potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące pytanie, które pozwoli Ci przejść dalej, ale jest zupełnie nie z Twojej branży. Dla Ciebie to kosmos. Może zadasz pytanie w grupie na Facebooku, a może znajdziesz jakieś forum dyskusyjne? Po co? Być może biurko obok siedzi osoba, która chętnie odpowie na Twoje pytanie – czasem nawet jednym słowem albo zdaniem. Za darmo, w ramach pomocy. Być może kiedyś Ty pomożesz jej.

Motywacja do działania

Masz słabszy dzień, tydzień, a może miesiąc? Pracujesz w domu, ale jakbyś nie pracował wcale. Projekty stoją, klienci się niecierpliwią. Pies, który domaga się spaceru średnio Cię motywuje do działania, bo w jego interesie jest zabawa, sen i pełna miska. Samodzielna motywacja też nie działa. Wynajmij biurko. Zobacz, jak pracują inni. Oni też mogą mieć słabszy dzień, ale też mogą odnosić mniejsze lub większe sukcesy. Widok osoby, która pracuje, czerpie z tego, co robi satysfakcję, motywuje do działania. 

Nauka oszczędności

Co prawda, praca w domu z podstawowego punktu widzenia, jeśli chodzi o oszczędzanie, jest najlepsza. Może jednak przyjść taki czas, jak w punkcie powyżej. Coworking jest na pewno tańszy, niż wynajęcie całego, nawet najmniejszego biura. Jego zaletą jest również świetna lokalizacja, najczęściej w centrum miasta. Jeśli dopiero założyłeś firmę lub start-up, to potrzebujesz miejsca do pracy relatywnie taniego. Biuro coworkingowe daje Ci też prestiż – firma stosunkowo niskim kosztem ma adres w centrum miasta. Tutaj możesz też przyjmować klientów lub organizować spotkania. 

Nam też zależy na oszczędzaniu, zwłaszcza, jeśli jesteś na początku drogi do sukcesu – poznaj plany abonamentowe naszego programu do faktur i wybierz najlepsze rozwiązanie.