Nowości minionego tygodnia (29 marca - 1 kwietnia)

author Malgorzata Kozicka , 2016-04-01

Przed Wami podsumowanie nowości z kolejnego tygodnia naszej pracy. To szybka lektura dla wszystkich osób, które nie mają zbyt wiele czasu na śledzenie nowości, a chcą być na bieżąco z Fakturownią :)

1. Przeniesienie podsumowania podatków na szablonach poniżej tabeli to niewielka zmiana o charakterze kosmetycznym. "Razem" jest teraz na samym dole tabeli, a "W tym" jest wyżej - naszym celem było bardziej intuicyjne rozmieszczenie danych.

2. Klienci często pytają o specyficzne ustawienia dla swoich pracowników, by każdy, kto ma dostęp do konta w Fakturowni był przydzielony do konkretnego działu firmy i miał do dyspozycji tylko konkretny magazyn (przy tym nie miał wglądu na statystyki innych magazynów takich jak ilości i ceny produktów). Instruowaliśmy już jak przydzielić użytkownika do danego działu, teraz pozwalamy też na ograniczenie działu firmy do konkretnego magazynu.

3. Identyfikator w programie księgowym to obok NIPu, REGONu, numeru KRS czy danych teleadresowych, jedno z głównych kryteriów znajdowania jednostek w bazie. Identyfikator wpiszesz w karcie klienta, rozwijając menu Więcej opcji.

4. Dodaliśmy poradnik, jak zarządzać nazwami konta w Fakturowni. Dla tych z Was, którzy nie chcą, aby nazwy były jedynie automatycznie nadanymi numerami.

5. Macie już możliwość ustawienia faktur cyklicznych, aby miały datę sprzedaży w formacie rok/miesiąc, bez dnia.

 
 

6. Dodaliśmy również nowy filtr do sekcji produkty wszystkie/usługi/towary do raportu marża i na listę produktów.

7. Do pokaźnej listy języków dołączył łotewski. Od teraz wystawisz faktury w tym języku lub fakturę dwujęzyczną z przekładem na język łotewski :) Zobacz aktualną listę 29 dostępnych języków.

8. Ulepszyliśmy adresy wystawcy/odbiorcy na notach księgowych i notach korygujących. Wprowadzając te dokumenty wcześniej nie przewidzieliśmy dodania pola kraju :)

9. Wprowadziliśmy nieaktualizowanie dokumentów magazynowych, gdy kilka jest podpiętych pod jedną fakturę. Do tej pory generowało to trochę problemów, teraz wysyłamy dodatkowo ostrzegawczy komunikat.

10. W aktywnościach dokumentu nie podawaliśmy dotąd wszystkich informacji o zapisanych zmianach. Teraz dowiesz się o zmianie statusu faktury, kwoty brutto, numeru, statusu, daty wystawienia i daty sprzedaży.

Zrzut ekranu 2016-03-31 o 13.29.38.png

11. Powstały nowe poradniki, pomagające uporać sie z obsługą drukarek fiskalnych z dedykowanym modułem Fakturowni. Opublikowaliśmy instrukcję jak zainstalować poprawnie moduł fiskalny Fakturowni. Zaktualizowaliśmy listę najczęściej występujących sekwencji wyświetlanych na ekranie drukarki fiskalnej, które mogły wywołać błąd podczas wydruku paragonu. Możliwe błędy po dokonaniu konfiguracji modułu również zostały zaktualizowane, przeczytasz również instrukcję sprawdzania portu COM .

Koniec przechwałek, zabieramy się do dalszej pracy. Bądźcie na bieżąco przez śledzenie nas na blogu i facebooku!